Palma Aquarium – park morski w Palma de Mallorca

0
3151
Palma Aquarium

Palma Aquarium to niezwykły park morski położony w samym sercu Palma de Mallorca. Jest to jedna z najlepszych atrakcji turystycznych na Balearach. To znacznie więcej niż tylko park morski, to także centrum rozrywki a przede wszystkim zabawy dla wszystkich grup wiekowych.

Palma Aquarium zapewnia zabawną i ekscytującą podróż odkrywczą dla całej rodziny. To ciekawe miejsce zapewnia odwiedzającym wyjątkowe i niezapomniane wrażenia, niespodzianki i niekończące się elementy edukacyjne. W parku można zaobserwować ponad 8000 okazów stworzeń morskich z 700 różnych gatunków wokół bujnej roślinności. Dodatkowo 55 akwariów zawiera wyjątkową gamę flory i fauny z Oceanu Indyjskiego, Morza Śródziemnego, Atlantyku i Pacyfiku oraz największą rafę koralową w Europie.

Atrakcje w Palma Aquarium

Punktem obowiązkowym akwarium jest rekinarium „The Big Blue”. Jest to najgłębszy zbiornik z rekinami w Europie. Łączna pojemność zbiornika to 3,5 miliona litrów słonej wody oraz 33 metry długości. Odwiedzający nie tylko będą mieli okazję zobaczyć różnorodne ekscytujące życie morskie, ale także natkną się tutaj na rekiny piaskowe czy żarłacze rafowe czarnopłetwe. Prawdziwa gratka czeka dla osób z uprawnieniami nurka, które będą miały możliwość zanurkować w tym ogromnym zbiorniku.

Kup bilety do Palma Aquarium online>>

W Palma Aquarium są utworzone sekcje do oglądania aby ułatwić zwiedzającym poruszanie się po obiekcie. Sekcja Morze Tropikalne z różnego rodzaju gatunkami ryb, koralowców i roślin. W sekcji Morze Śródziemne zaznać będzie można uczucia “jak to jest być na dnie morza”. W sekcji Dżungla Amazońska będzie można poznać uroki egzotycznej roślinności a w sekcji Ogrody Śródziemnomorskie zobaczyć malownicze stawy żółwiami.


Praktyczne informacje:

Aby uniknąć kolejek oraz możliwości, że bilety będą wyprzedane – KUP BILET ONLINE

Address: Carrer de Manuela de los Herreros i Sorà, 21, 07610 Platja de Palma – Palma de Mallorca, Majorca

 

Znajdź bilety na najlepsze atrakcje turystyczne w okolicy>>

 

Zobacz także:

➤  Casa Milà┃La Pedrera w Barcelonie

Oceanarium w Barcelonie – L’Aquarium de Barcelona

JASKINIA ALTAMIRA i jej malowidła

SIOUX CITY PARK – park rozrywki na Gran Canarii

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here