Barcelona jest miastem w którym można się zakochać od pierwszego wejrzenia. Stolica Katalonii kryje w sobie niezliczoną ilość atrakcji turystycznych i zabytków, które są znane na całym świecie. Można tu zobaczyć m.in. arcydzieła Antoniego Gaudíego tj. Sagrada Familia, Park Güell, Casa Batlló czy przespacerować się słynną ulicą La Rambla. Jednak miasto w swojej ofercie turystycznej posiada również takie ciekawe miejsca jak Oceanarium (L’Aquarium de Barcelona), które może okazać się doskonałą atrakcją dla całej rodziny.

Oceanarium (Barcelona) jest jednym z największych tego typu obiektów w Europie i cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród turystów. Znajduje się w doskonałej lokalizacji jaką jest kataloński port Port Vell a otworzone zostało w 1995r. Podobne miejsce można zwiedzić również w Walencji. Oceanarium w Barcelonie poświęcone jest tematyce morza Śródziemnego. Doskonałe miejsce na spędzenie rodzinnych chwil razem z dziećmi, których zdecydowanie zainteresuje podwodny świat i jego mieszkańcy. Zlokalizowanych jest tu 35 akwariów z 11 tys. morskich stworzeń, które reprezentują około 450 gatunków. Na to wszystko trzeba było przeznaczyć ponad 5 milionów litrów wody.

Kup bilet online>>

Co warto zobaczyć w Oceanarium w Barcelonie?

Główną atrakcją oceanarium (Barcelona) jest 80-metrowy podwodny tunel z ruchomymi schodami. Spacerując nim można się poczuć jak na dnie oceanu i taki właśnie był zamysł realizatorów. Ale oczywiście obiekt oferuje także inne atrakcje. Jedną z nich jest ,,Planeta Aqua”. Dowiemy się tu wiele istotnych informacji na temat wody a przede wszystkim jaki wywiera wpływ na naszą planetę. Dodatkowo zobaczyć tu można takie stworzenia jak pingwiny czy piranie. W części zwanej ,,The Aquarium” zwiedzimy ogromne akwaria z takimi mieszkańcami jak koniki morskie, kolenie czy ośmiornice. Natomiast kolejna część zwana ,,Explora” spodoba się najbardziej najmłodszym. Znajdziemy tu wiele elementów do zabawy połączonych z edukacją podwodnego świata. W oceanarium w Barcelonie można wykupić także dodatkową atrakcję turystyczną jaką jest nurkowanie m.in z rekinami. Jest to wspaniała przygoda dla osób lubiących spędzać aktywnie czas z odrobiną adrenaliny.


Praktyczne informacje:

Oceanarium (Barcelona) – zwiedzanie

Aby uniknąć kolejek i wykluczyć możliwość że bilety wstępu mogą być wyprzedane – KUP BILET ONLINE.

Adres: L´Aquarium de Barcelona Moll d’Espanya del Port Vell, s/n – 08039 Barcelona

Strona internetowa: aquariumbcn.com

 

Znajdź bilety na najlepsze atrakcje turystyczne w Barcelonie!

 

Zobacz także:

➤  Casa Milà┃La Pedrera w Barcelonie

➤  Telefèric de Montjuïc │Kolejka Linowa w Barcelonie

➤  Kuchnia Hiszpańska – popularne potrawy i przekąski

➤  MIASTO SZTUKI I NAUKI (Walencja) – Ciudad de las Arte y las Ciencias

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here