Walencja jest jednym z najbardziej obleganych miast w całej Hiszpanii. Nic dziwnego ponieważ miasto posiada niezmiernie bogatą ofertę turystyczną. Można tu zarówno spędzić czas nad morzem jak i zwiedzić takie zabytki jak Katedra (La Seu de Valencia), Pałac Markiza de Dos Aguas czy ogród zoologiczny Bioparc Valencia. Jednak zdecydowanie największa atrakcją turystyczną w tym hiszpańskim mieście jest Miasto Sztuki i Nauki (Ciudad de las Arte y las Ciencias).

Miasto Sztuki i Nauki (Walencja) to kompleks futurystycznej architektury przedstawiony w formie małego, nowoczesnego miasteczka. Już z zewnątrz obiekty budzą zachwyt i olbrzymie zainteresowanie a prawdziwe atrakcje i wrażenia czekają wewnątrz każdego z budynków. Miasteczko Sztuki i Nauki położone jest w południowej części Walencji o łącznej powierzchni około 350 tys. m². Twórcami Ciudad de las Arte y las Ciencias są słynni hiszpańscy architekci Santiago Calatrava i Felix Candela.

Co warto zobaczyć w Mieście Sztuki i Nauki?

Futurystyczny kompleks budynków Ciudad de las Arte y las Ciencias sklada sie z pięciu części: oceanarium (L’Oceànografic), kina IMAX z planetarium (L’Hermisfèric), muzeum nauki (El Museu de les Ciències Príncipe Felipe), budynku opery (El Palau de les Arts) i promenady.

Oceanarium (L’Oceanográfic)

Jest to największe w Europie oceanarium, składające się z kilku obiektów. W każdym z nich przedstawione są ekosystemy mórz i oceanów świata. Znajdziemy tu prawie 50 tys. ryb i innych stworzeń morskich (tj. pingwinów, delfinów, koników morskich, żółwi, morsów i wiele innych) z 500 różnych gatunków świata. Jest to atrakcja dla osób w każdym wieku, zarówno młodych jak i starszych czy rodzin z dziećmi. Największe wrażenie w tym ciekawym miejscu w Walencji robi 70-metrowy tunel z którego jeszcze dokładnie można podglądać zamieszkujących tu mieszkańców. Dodatkowo w oceanarium zwiedzimy również największe na świecie delfinarium o łącznej kubaturze 26 mln. m³. Składające się z 5 basenów a na widowni przy nieziemskich spektaklach z tymi ssakami, może przebywać nawet 1,5 tys. Widzów.

Kup bilet online>>

Kino IMAX i Planetarium (L’Hemisféric)

Nie można przejść obojętnie obok tej atrakcji. W tym interesującym budynku, który z zewnątrz wygląda jak ludzie oko, mieści się planetarium i kino IMAX. Znajduje się tu największa sala kinowa w całej Hiszpanii i na dodatek filmy wyświetlane są w 3D. Można tu obejrzeć filmy o przyrodzie, kosmosie, ewolucji czy morskich stworzeniach. Trzeba przyznać, że jakość i sama forma wyświetlania na tak ogromnym ekranie robi wielkie wrażenie. Dodatkową atrakcją są także odbywające się tu spektakle laserowe. Budynek L’Hemisféric otworzony został jako pierwszy w całym kompleksie Ciudad de las Arte y las Ciencias – KUP BILET ONLINE>>

Muzeum Nauki Księcia Filipa (El Museu de les Ciéncies Príncipe Felipe)

A teraz część miasteczka, która może się bardzo spodobać również dzieciom. Muzeum Nauki Księcia Filipa to obiekt w którym można się dowiedzieć ciekawostek na temat nauki, technologii czy ewolucji świata. W muzeum nauki możemy poznać także tajniki ludzkiego umysłu oraz wpływ zapachów na funkcjonowanie mózgu. Wystawiane są tu największe osiągnięcia naszej cywilizacji. Czy eksponaty spełniają oczekiwania oglądających? Opinie są różne. Aczkolwiek miejsce jest godne uwagi, zwłaszcza dla dzieci.

Kup bilet online>>

Pałac Sztuk im. Królowej Zofii (El Palau de les Arts Reina Sofía)

Kolejnym obiektem do zwiedzenia jest Pałac Sztuk im. Królowej Zofii. Budynek składa się z czterech sal: Sala Principal, Aula Magistral, Auditorio i Teatro Martín i Soler. Na każdej z tych sal odbywają się inne wyspępy z różnych kategorii. Możemy tu przeżyć niezapomniane wrażenia muzyczne z odbywających się tu koncertów muzyki symfonicznej i rozrywkowej czy przedstawienia operowego. Uwagę przykuwa również sam budynek o kulistym kształcie przypominający białą kopułę.

L’Umbracle

W Miasteczku Sztuki i Nauki znajduje się także parking (dla samochodów i autobusów). W tej części kompleksu przejdziemy się również interesującą promenadą z egzotyczną roślinnością a ze znajdującego się tam punktu widokowego zobaczymy cały kompleks Ciudad de las Arte y las Ciencias.


Informacje praktyczne:

Poznaj atrakcje turystyczne Miasteczka Sztuki i Nauki w Walencji na żywo kupując bilety online.

Adres: Carrer d’Eduardo Primo Yúfera, 1
46013 Valencia

Zarezerwuj hotel w okolicy>>Booking.com

 

Znajdź bilety na najlepsze atrakcje turystyczne w Walencji!

 

Zobacz także:

➤  LA TOMATINA – bitwa na pomidory!

➤  Las Fallas w Walencji – Święto Ognia!

➤  CASA BATLLÓ (Barcelona) – dom kości Antonio Gaudiego!

➤  PARK GÜELL (Barcelona) – ogród marzeń Antoniego Gaudiego!

➤  ANTONI GAUDÍ – genialny architekt!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here