Maria z przedmieścia (1995) – kultowy serial z Thalíą

0
3073
Maria z przedmieścia

“Maria z przedmieścia” (María la del Barrio) to meksykańska telenowela w której w głównych rolach występują Thalía i Fernando Colunga. Ten kultowy serial cieszył się ogromną popularnością i został sprzedany do prawie 180 krajów, w tym do Polski.

To właśnie ten serial otworzył drzwi do kariery Fernandowi Colunga. Jednak widzowie nie mogli oderwać oczu od pięknej młodej dziewczyny, która w latach 90-tych została okrzyknięta “królową telenowel”. Chodź Thalía była piosenkarką i w dalszym ciągu do dziś świetnie realizuje się w tym zawodzie to grą w serialu udowodniła, iż ma również talent aktorski. “Maria z przedmieścia” była również ostatnią z trzech części “trylogii Marii”, zaraz po telenowelach “Maria Mercedes” i “Marimar”, w których również zagrała główną rolę Thalía. Do każdej z części artystka nagrała tytułową piosenkę i utwory odniosły taki sam sukces podobnie jak seriale.

Streszczenie serialu “Maria z przedmieścia”

Młodziutka dziewczyna Maria (Thalía) mieszka w slamsach i zajmuje się zbieraniem śmieci. Marzy o świetlanej przyszłości i księciu z bajki. Jednak w dniu jej 15-tych urodzin jej jedyna opiekunka dostaje ataku serca i umiera, pozostawiając dziewczynę samą na świecie. Ksiądz z tutejszej parafii postanawia pomóc dziewczynie prosząc niejakiego bogatego seniora Don Fernanda de la Vegę by przygarnął sierotę. Tym sposobem María po śmierci opiekunki Casildy otrzymuje pracę służącej. Jednak dziewczyna nie zdaje sobie sprawy z tego co ją czeka w domu de la Vega.

Cała rodzina nie jest zachwycona tym pomysłem a zwłaszcza jeden z rozkapryszonych synów Luis Fernando (Fernando Colunga), który po zawodzie miłosnym ma problemy z alkoholem. To właśnie na Marii syn de la Vega postanawia wyładować swoje wszystkie niepowodzenia z kobietami. Jednak nie zdając sobie sprawy wpada we własne sidła i zakochuje się z dziewczynie ze wzajemnością. Na ich szczęściu staje wiele przeciwności z którymi będą musieli się zmagać a zwłaszcza nieprzewidywalną i niebezpieczną Sorayą (Itati Cantoral), która dąży do tego aby wyjść za mąż za Luisa Fernando.


Emisja serialu – 1995-1996r.
Produkcja – Meksyk

Obsada:
Thalía – María Hernández
Fernando Colunga – Luis Fernando de la Vega
Irán Eory – Victoria Montenegro
Ricardo Blume – Don Fernando de la Vega
Itatí Cantoral – Soraya Montenegro.

 

Zobacz także:

➤  Dom z papieru ┃ La Casa de Papel – hiszpański hit Netflix

➤  Brzydula (1999) – serial wszech czasów

➤  LUZ MARÍA (1998)- niezapomniany Peruwiański serial

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here