Planując wyjazd na Teneryfę, warto zorientować się jakie atrakcje turystyczne oferuje ta piękna wyspa. Jedną z nich jest park wodny Siam Park.

Siam Park otworzony został w 2008 roku i jest jednym z najlepszych i najbardziej znanych parków wodnych na świecie. Zlokalizowany jest na terenie o powierzchni 18 hektarów na południu Teneryfy (dokładniej w Adeje) i oferuje szereg atrakcji turystycznych dla całej rodziny.To ciekawe miejsce posiada przepiękną tajską architekturę a jego 25 budynków stanowi największą kolekcję budynków o tematyce tajskiej poza Tajlandią. Park Siam Park jest podzielony na kilka stref a w każdej z nich znajdują się inne atrakcje. Krótko mówiąc, każdy znajdzie coś dla siebie.

Strefa Relax w Siam Park

Macie dość ciągłego ruchu i chcecie się na chwilę zatrzymać i odpocząć? To miejsce będzie idealne. Znajdziecie tu plaże Siam Beach z białym, naturalnym piaskiem, na której można odpocząć i się zrelaksować. Znajduje się tu leniwa rzeka Mai Thai, która zabierze Was w wodną relaksującą podróż. Dodatkowo w strefie relax podziwiać można lwy morskie (Sea Lion Island), które urzekają swoją zabawą. Warto również przejść się do Floating Market – tradycyjnej tajskiej wioski, przygotowanej na potrzeby parku, w której można kupić jedzenie czy pamiątki.

Kup bilet online>>

Strefa Familia w Siam Park

A teraz coś dla całej rodziny. Doskonałą atrakcją dla dzieci jest The Lost City czyli 15 zjeżdżalni na których mogą się świetnie bawić, mosty i wieże. Znajdziecie tu także jedyny na Wyspach Kanaryjskich basen dla niemowląt. The Wave Palace to zamek, w którym uderzają fale na trzy metry wysokości. Dla maluchów doskonałym obszarem jest Sawasdee, gdzie znajdą prawdziwą wodną dżunglę. Warto skorzystać ze zjeżdżalni na pontonie Jungle Snake. To prawdziwa frajda a zarazem odrobinę adrenaliny. W tej strefie znajdziecie wiele innych atrakcji tj. Bodhi Trail, Naga Racer, The Giant czy Coco Beach. To wakacyjna rozrywka dla całej rodziny i z całą pewnością nikt nie będzie się nudził.

Strefa Adrenalina w Siam Park

A teraz coś dla miłośników mocnych wrażeń i adrenaliny. Jedną z najbardziej ekscytujących przejażdżek w parku wodnym Siam Park jest zjeżdżalnia Dragon. Kolejną atrakcją pełną wrażeń jest The Tower of Power. To ogromna wieża w kształcie zjeżdżalni, która mierzy 28 metrów wysokości. Zjeżdżając przejeżdża się również przez akwarium i ląduje w basenie. Wodna przygoda dla osób lubiących atrakcję z dużą ilością adrenaliny. Dodatkowo e tej strefie znajdziecie kolejkę górską Singha oraz The Vulcano czyli zjeżdżalnie przez ciemną tubę z efektami świateł laserowych. Strefa Adrenalina oferuje również szereg innych atrakcji tj. Mekong Rapids, Patong Rapids czy Kinnaree.


Informacje praktyczne:

Bilety wstępu do Jungle Park (Teneryfa) najlepiej kupić z wyprzedzeniem aby uniknąć stania w kolejkach – KUP BILET ONLINE

Adres: Siam Park Tenerife, Av. Siam s/n, 38660 Costa Adeje, Santa Cruz de Tenerife, Hiszpania

 

Znajdź bilety na najlepsze atrakcje turystyczne na Teneryfie!

 

Zobacz także:

➤  Jungle Park na Teneryfie – pokazy drapieżnych ptaków

➤  Park Narodowy Teide na Teneryfie

➤  WULKAN TEIDE (Teneryfa) – najwyższy hiszpański szczyt

➤  Karnawał na Teneryfie – fantazja kostiumów i niezwykła zabawa

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here