Brzydula (1999) – serial wszech czasów

0
8703
Brzydula serial

Kto nie pamięta losów dziewczyny o imieniu Betty, która zakochuje się bez pamięci w swoim szefie? Kolumbijski serial wszech czasów trafił do ponad 130 krajów. Serial Brzydula (Yo soy Betty, la fea) jest jedyną telenowelą, z której powstało około 30 remakeów w innych krajach. Żadna inna telenowela nie odniosła tak gigantycznego sukcesu. Twórcy serialu postanowili nakręcić dodatkowo 26 odcinków kontynuacji pod tytułem “Ecomoda”. Główne role zagrali Ana María Orozco i Jorge Enrique Abello.

Dlaczego ten serial wszech czasów zdobył taką popularność? Tytułowa bohaterka nie jest piękną kobietą jak to zwykle pokazują nowele. Skończyła studia i pragnie piąć się wyżej zawodowo.  Produkcja pokazuje obraz kolumbijskiego społeczeństwa i ich problemów a także to, że nie liczy się tylko uroda a przede wszystkim inteligencja kobiety. Widzowie na całym świecie pokochali nie piękną, biedną i porzuconą dziewczynę (jak to zwykle jest w scenariuszu telenoweli), tylko brzydką absolwentkę uniwersytetu z aparatem na zębach i w babcinych ciuchach. W Polsce serial nosił tytuł “BrzydUla”, również osiągając ogromy sukces. W głównych rolach zagrali Julia Kamińska i Filip Bobek.

Streszczenie serialu “Brzydula”

Młoda Betty zaraz po studiach, które ukończyła z wyróżnieniem, postanawia szukać pracy. Nie jest to łatwe ponieważ dziewczyna nie grzeszy urodą. Udaje jej się zdobyć posadę na stanowisku sekretarki prezesa w jednym z największych domów mody w Kolumbii. Mimo, iż aspirację bohaterki są wyższe, Betty postanawia przyjąć pracę. Nie posiada żadnego doświadczenia zawodowego zatem uznaje, że praca na stanowisku sekretarki to dobry początek. Dziewczyna nie zdaje sobie sprawy z tego w jaki sposób jej wygląd wpłynie na jej pracę i relacje w firmie. Wkrótce się o tym przekonuje w momencie kiedy przez większość pracowników jest wyśmiewana i poniżana. Ku jej zaskoczeniu w jej obronie staje prezes Armando Mendoza. Betty czuję się wyróżniona i zakochuje się w pracodawcy ale czy jego intencje są czyste?


Emisja serialu – 1999-2001r.
Produkcja – Kolumbia
Ilość odcinków – 169 + 26 kontynuacji
Muzyka tytułowa – Yolanda Rayo -Se dice de mí

Obsada:
Ana Maria Orozco – Beatriz Pinzón Solano
Jorge Enrique Abello – Armando Mendoza
Natalia Ramírez – Marcela Valencia
Lorna Paz – Patricia Fernández
Julian Arango – Hugo Lombardi
Luis Mesa – Daniel Valencia
Ricardo Velez – Mario Calderón
Mario Duarte – Nicolás Mora.

 

Zobacz także:

➤  Dom z papieru ┃ La Casa de Papel – hiszpański hit Netflix!

➤  LUZ MARÍA (1998)- niezapomniany Peruwiański serial!

➤  Maria z przedmieścia (1995) – kultowy serial z Thalíą!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here