LUZ MARÍA (1998) – niezapomniany peruwiański serial

1
6721
Luz Maria

Peruwiański serial Luz María wzbudził w latach 90-tych ogromne zainteresowanie. Wiązało się to oczywiście z niesamowity sposób przedstawioną historią miłosną ale również przemawiał za nim fakt, iż był serialem kostiumowym. Akcja działa się bowiem  XIX wieku w peruwiańskim mieście Lima.

Lata 90-te obfitowały w latynoskie telenowele na całym świecie a peruwiańscy producenci doskonale wiedzieli jak wykorzystać swoje przysłowiowe pięć minut. Warto zwrócić uwagę, iż serial Luz María był remakiem serialu z 1987r. zatytułowanym Stellina. Produkcja była również oparta na powieści Delii Fiallo o tym samym tytule. Zarówno książka jak i serial cieszyły się ogromną popularnością, dlatego nic dziwnego, iż powstał remake zatytułowany Luz María. Scenarzyści stwierdzi jednak, że wprowadzą do produkcji pewne zmiany a mianowicie, akcja serialu będzie toczyła się pod koniec XIX wieku. Niewątpliwie był to strzał w dziesiątkę a zarazem coś nowego. Aktorki można było podziwiać w pięknych sukniach a na planach zdjęciowych nowoczesne samochody zastąpiły klimatyczne karoce. W głównych rolach zagrali Angie Cepeda i Christian Meier. Zarówno dla aktorki jak i aktora była to jedna z najważniejszych ról w ich karierze.

Streszczenie serialu Luz María

Lucecita (Angie Cepeda) to młoda dziewczyna mieszkająca w górskiej chatce. Po śmierci matki jest zmuszona wyjechać do miasta, aby podjąć pracę. Zatrudnia się w domu zamożnej rodziny, nie zdając sobie sprawy, iż jej pracodawca jest jej biologicznym ojcem. W rezydencji mieszka również młody mężczyzna Gustavo (Christian Meier), którego przez przypadek poznała wcześniej w górach. Młody panicz jest żonaty z córką właściciela Angeliną, która niestety jest sparaliżowana i nie może chodzić. Gustavo naprawdę nie kocha swojej żony. Trwa przy niej jedynie z litości, gdyż dziewczyna jest przykuta do wózka inwalidzkiego. Natomiast jest pod ogromnym wrażeniem młodej Luz Marii, dla której z czasem również nie jest obojętny.

Młoda para zakochuje się w sobie, lecz oboje zdają sobie sprawę, iż ich związek jest niemożliwa do spełnienia. Wiele okoliczności i przeznaczenie sprawiają, iż ich miłość jest silniejsza od otaczających ich przeciwności losu. Jednak ich droga ku szczęściu nie będzie usłana różami. Luz María to serial o ogromnej miłości, intrygach i przekraczających granicach do których może się posunąć zazdrosna kobieta.


Emisja serialu – 1998r.

Produkcja – Peru

Ilość odcinków – 176

Muzyka tutułowa – Gian Marco – Luz Maria

Obsada:

Angie Cepeda – Lececita Camejo

Christian Meier – Gustavo Gonzálvez

Rosalinda Serfaty – Angelina Mendoza

Mariela Alcála – Mirta Valdéz

Teddy Guzmán – Modesta de Cosío

Sonia Oquendo – Graciela de Mendoza y Rivero

Jesus Delaveaux – Miguel Mendoza y Rivero.

 

Zobacz także:

➤  Brzydula (1999) – serial wszech czasów

➤  Maria z przedmieścia (1995) – kultowy serial z Thalíą

➤  NATALIA OREIRO – gwiazda „Zbuntowanego Anioła” po latach

➤  Dom z papieru ┃ La Casa de Papel – hiszpański hit Netflix

 

1 KOMENTARZ

  1. Kocham Angie Cepedę. To fantastyczna aktorka. Gdyby urodziła się w USA byłaby bardziej pożądana i bardzie popularna niż sama Meryl Streep!!! Jest niezwykle zdolna i dodatkowo piękna!!!! Grała w tylu krajach. Prawdziwa międzynarodowa artystka!!!!!!! Wspaniała!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here