Jeżeli wybierasz się do Estepony w Hiszpanii to nie możesz nie odwiedzić tego ciekawego miejsca. To unikalne doświadczenie w samym centrum Costa del Sol. Orchidarium w Esteponie przyciąga swoją uwagą nie tylko koneserów roślinności.

Orchidarium w Esteponie otworzone zostało w 2015 roku i jest to największy zbiór tego rodzaju roślin w Europie. Zobaczyć tu można około 5000 tysięcy roślin a w tym około 1 300 tysięcy różnych gatunków, które zostały starannie wybrane, aby odwiedzający mogli zobaczyć piękne wystawy kwitnące bez względu na porę roku. Zobacz największą, a zarazem najkrócej żyjąca roślinę na świecie, która kwitnie zaledwie przez 72 godziny. To właśnie zespół w Orchidarium był pierwszym w Hiszpanii, który osiągnął rozkwit tej wspaniałej rośliny (orchidea tytanowa Amorphophallus), której wysokość sięga nawet do trzech metrów wysokości. Ogród ten to mieszanka kolorów, zapachów i wrażeń, które Cię zaskoczą.

Zwiedzanie Orchidarium w Esteponie

Ogród botaniczny w Esteponie jest podzielony na dwa różne obszary. Zaraz po wejściu znajdziesz  malownicze ogrody wypełnione gatunkami roślin z całego świata. Drugi obszar jest również imponujący, ponieważ posiada ponad trzydzieści metrów wysokości i trzy gigantyczne kopuły, które przepuszczają światło do tego obszaru, co daje wspaniały efekt.  Zobaczysz tu także trzy wodospady, które wlewają wodę do sztucznego jeziora. Nie zabraknie tu również roślinności, które zostały rozmieszczone na pięciu różnych wysokościach i pogrupowane według tekstur, kolorów i kształtów, tworząc w ten sposób prawdziwe rysunki i dzieła sztuki. .

Orchidarium w Esteponie odniosło zaraz po otwarciu natychmiastowy sukces i szybko stało się jedną z najlepszych atrakcji turystycznych w mieście. Wejście do kopuł oznacza wejście w inny klimat.  Z zewnątrz orquidario przyciąga wzrok nowoczesny budynek, a wewnątrz zobaczysz malowniczy portret, który namalowany został przez naturę.


Informacje praktyczne:

Godziny otwarcia: wtorek – sobota w godz. 10:00-22:00 (przerwa 14:00 – 17:00), niedziela: 10:00 -14:00. W poniedziałki – zamknięte.
Adres: Parque Botánico Orquidario de Estepona, Calle Terraza 86, 29680 Estepona.

Znajdź hotel w okolicy>>Booking.com

 

Zobacz najlepsze atrakcje turystyczne w Costa del Sol>>

 

Zobacz także:

➤  Jungle Park na Teneryfie – pokazy drapieżnych ptaków

➤  PALMERAL DE ELCHE – gaj palmowy obok Alicante

➤  JARDÍN CANARIO – największy ogród botaniczny w Hiszpanii

➤  PARK GÜELL (Barcelona) – ogród marzeń Antoniego Gaudiego

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here