Jeśli chcesz doświadczyć wyjątkowego miejsca, w którym istnieje silna wizualna więź między magią a naturą, nie możesz przegapić Hierve el Agua.

Hierve el Agua (wrząca woda) znajduje się w południowej części Meksyku, w pobliżu miasta San Lorenzo Albarradas. Dlaczego uważany jest za najdziwniejszy wodospad na świecie? Otóż woda, która powinna spływać jak w każdym wodospadzie przypomina zamarznięte sople lodowca. Dlaczego tak się dzieje i co jest przyczyną? Wynika to ze znajdujących się na szczycie wodospadu gorących źródeł. Woda zawiera ogromną ilość wapnia, magnezu i dwutlenku węgla, przez co spadając, tworzy stalaktyty.

Hierve el Agua

W skład kompleksu skał wchodzą Cascada Grande (Wielki Wodospad) i Cascada Chica (Mały Wodospad) zwany również jako Amfiteatr. Na szczycie klifu znajdują się kąpieliska gdzie można zażyć kąpieli podziwiając niesamowity widok na całą dolinę Oaxaca. Temperatura wody w źródłach wynosi od 22 ° C do 27 ° C. Hierve el Agua to miejsce również z ciekawą historią. Ten wodospad był świętym miejscem dla starożytnych Zapoteków. Jednocześnie działał jako ważny system nawadniania upraw tej starożytnej cywilizacji.

W amfiteatrze jest też kilka naturalnych basenów. Jednym z nich jest tzw. lustro wodne podobne do basenu bez krawędzi. Każda pora jest doskonała, aby odwiedzić ten zakątek Meksyku. W porze deszczowej widok jest bardziej spektakularny, a podczas upałów pogoda jest wyjątkowa.

 

Zdjęcie główne: cientounorevista.com/

Kup bilet online na Hierve el Agua>>

 

Zobacz także:

➤  HUACACHINA – Oaza na środku pustyni w Peru

➤  SALTO ANGEL (Wenezuela) – najwyższy wodospad świata

➤  CAÑO CRISTALES (Kolumbia) – najpiękniejsza rzeka na świecie

➤  Różowa Laguna i Flamingi- w Las Coloradas w Meksyku

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here