Kraje Ameryki Południowej kryją w sobie wiele nieprawdopodobnie pięknych miejsc. Bardzo często w rankingach najpiękniejszych miejsc świata, swoje pozycje zajmują właśnie kraje latynoskie. Jednym z takich ciekawych miejsc jest oaza na środku pustyni Atacama w Peru zwana Huacachina.

Huacachina położona jest około 5 kilometrów od małego miasteczka Ica, które od Limy dzieli około 300 kilometrów. Praktycznie przez cały rok świeci tu słońce z pięknym błękitnym niebem. Nazwa Huacachina pochodzi od legendy opowiadającej o nieszczęśliwej  księżniczce. Dziewczyna poczuła szczęście w dniu kiedy poznała młodzieńca w którym się bezgranicznie zakochała. Para planowała swoją przyszłość do końca życia, niestety chłopak musiał wyruszyć na wojnę z której już nie wrócił. Księżniczka nie mogła pogodzić się z utratą ukochanego i wylała potok łez z których powstała mała laguna.

Oaza Huacachina to nie tylko relaks nad wodą

Początkowo oaza Huacachina była atrakcją jedynie dla lokalnych turystów. Peruwiańczycy uwielbiali spędzać wakacje w zaciszu palm, zielonej wody i spektakularnych piaskowych wydm. Dlatego też w latach 40-tych zbudowano tu wiele hoteli i domków. Z czasem to ciekawe miejsce nabrało tak nieprawdopodobnego rozgłosu, iż słało się jedną z największych atrakcji turystycznych w Peru. Tysiące turystów z całego świata pragnie na własne oczy zobaczyć to cudo, ponieważ widok oazy, zwłaszcza z oddali robi ogromne wrażenie. Człowiek w tym momencie zastanawia się czy to nie jest fatamorgana i uświadamia sobie, że chociaż raz w życiu trzeba coś takiego zobaczyć. Takie właśnie obrazy zapamiętujemy do końca życia.

Dziś oprócz wypoczynku przy zielonej wodzie pośród palm, możemy skosztować tu wspaniałej kuchni czy wypić lampkę lokalnego wina z pobliskich winiarni. Warto zrelaksować się w jednej z restauracji i obejrzeć na tle ogromnych wydm zachód słońca, który jest jedyny w swoim rodzaju. Dodatkowo można doświadczyć niezapomnianych wrażeń zjeżdżając z pobliskiej wydmy na desce do sandboardingu. To również doskonałe miejsce dla miłośników sportu sandbuggy, który dostarcza niebywałą ilość pozytywnej energii. Otaczające oazę Huacachina wydmy, które imponują swoją objętością robią niesamowite wrażenie.


Informacje praktyczne:

Bilet na wycieczkę do Huacachina możesz kupić: tutaj.

 

 

Zobacz także:

➤  TANGO ARGENTYŃSKIE – narodowy symbol Argentyny

➤  Święto zmarłych w Meksyku – Día de los Muertos

➤  MACHU PICCHU (Peru) – zaginione miasto Inków

➤  SALTO ANGEL (Wenezuela) – najwyższy wodospad świata

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here