Fuerteventura jest jedną z 7 wysp archipelagu Wysp Kanaryjskich. Dodatkowo zdaniem wielu turystów znajdują się tu najpiękniejsze plaże (oznaczone błękitną flagą) i zachody słońca w całej Hiszpanii. Plaże Fuerteventury są również uważane za jedne z najlepszych plaż, które stworzyły Wyspy Kanaryjskie. Dodatkowym sprzymierzeńcem tego pięknego regionu jest pogoda, która z sezonie letnim i nie tylko nigdy nie zawodzi. Które plaże warto zobaczyć będąc na wyspie Fuerteventura?

Playa de Cofete

Playa de CofeteJest to plaża do której dostęp nie jest najłatwiejszy aczkolwiek urok i piękno tej plaży jest tak ogromne, że to miejsce nie narzeka na brak zainteresowania. Playa de Cofete położona jest w wspaniałej scenerii gór, w parku narodowym (Parque Natural de Jandía) na południu wyspy. Plaża jest dość spora ponieważ ciągnie się przez ponad kilkanaście kilometrów więc jest gdzie spacerować. Jest doskonałym miejscem na osób ceniących sobie ciszę i spokój. Dodatkową atrakcją turystyczną są wędrujące po niej żółwie, które przy odrobinie szczęścia można napotkać. To nie jest plaża dla rodzin z dziećmi ponieważ występują tu mocne prądy z wysokimi falami. Dostrzec tu możemy żółty piasek o grubym ziarnach, piękny szlak wędrujący na przełęcz czy willę Gustava Wintera. Posiadłość niemieckiego inżyniera wznosi się praktycznie na odludziu i przypomina bardziej zamek lub twierdzę niż budynek mieszkalny.

Grandes Playas de Corralejo

Grandes Playas de CorralejoGrandes Playas de Corralejo to nazwa określająca plaże leżące na terenie Parku Naturalnego Wydm Corralejo (Parque Natural Dunas de Corralejo), w północnej części wyspy. Znajdziemy tu lśniąco-biały piasek z przezroczystą wodą, urocze zatoczki i robiące wrażenie wydmy. Plaże są usposobione praktycznie dla każdego. Znajdą tu swoje miejsce rodziny z dziećmi, miłośnicy sportów wodnych czy znajomi wypoczywający w grupach. Miejsce wzbogacają liczne bary czy knajpki gdzie można skosztować tradycyjnych hiszpańskich tapas albo innych regionalnych potraw tj. Paella. Pobliskie hotele oraz atrakcje turystyczne zaspokoją nawet najbardziej wymagających turystów, umilając cały dzień.

Playa de Matorral

Playa de MatorralPlaya de Matorral usytuowana jest na południu wyspy, w miejscowości Pájara. Doskonałe miejsce zarówno dla rodzin z dziećmi jak i miłośników kitesurfingu i windsurfingu. Wzdłuż promenady rosną okazy słonolubnej flory, które zostały objęte ochroną jako Sitio de Interés Scientífico. Cały teren ochrony obejmuje ponad 115 ha. Znajduje się tu także Saladar de Jandía, czyli obszar słonych mokradeł. Dodatkową abstrakcją tego miejsca jest latarnia morska z 1996r. zwana Faro del Matorral. Jest wysokość wynosi 60 metrów i robi niesamowite wrażenie.

Playas de Sotavento

Playas de Sotavento są to plaże ciągnące się od Costa Calma do Morro Jable o długości około 10 km. To wyśnione miejsce dla miłośników sportów wodnych. To właśnie w tym miejscu odbywają się mistrzostwa świata w windsurfingu. Silne podmuchy wiatru sprawiają idealne warunki dla osób aktywnie spędzających czas nad wodą. Dodatkowo plaże wzbogaca krystalicznie czysta woda, złocisty piasek i tworzące się w zależności od pływów malownicze zatoczki.

Playa de la Concha

Playa de la ConchaPlaya de la Concha położona jest w północno-zachodniej części wyspy w nadmorskim miasteczku El Cotillo (półwysep Jandía). Jest jedną z najbardziej znanych i lubianych plaż Fuerteventury. Jest praktycznie pozbawiona fal z lekkim wiaterkiem, doskonała na rodzin wypoczywających z dziećmi. Przepiękna sceneria białego piasku z lazurową wodą, nadaje niebywały urok tej plaży. Dodatkowo wzbogacają ją wulkaniczne kamienie, na tle których zdjęcia plaży wyglądają niczym z pocztówki.

Playa de Ajuy

Playa de AjuyNa koniec przedstawiamy malowniczą plażę z czarnym, wulkanicznym piaskiem, którą koniecznie trzeba zobaczyć. Znajduje się przy wiosce rybackiej, zwanej Ajuy, przy ujściu rzeki Barranco de Ajuy. Olbrzymią atrakcją tego miejsca są pobliskie jaskinie Cuevas de Ajuy, które są olbrzymią atrakcją turystyczną. Dodatkowo tą niebywale piękną scenerię wzbogacają olbrzymie i strome klify. Fale są tu dość silne więc należy zachować ostrożność. Miejsce to ma również znaczenie historyczne gdyż w 1402r. przybył tu Juan de Béthencourt, który rozpoczął swój podbój wyspy.

Warto odwiedzić również inne plaże na Fuerteventurze:

  • Playa de Gran Tarajal – znajduje się w miejscowości o tej samej nazwie
  • Playa de Esquinzo – znajduje się w miejscowości Esquinzo na południowym wybrzeżu wyspy
  • Playa Blanca – znajduje się w południowej części stolicy Fuerteventury zwanej Puerto del Rosario
  • El Puertito i Playa de la Concha – dzikie plaże w których można się kąpać na Los Lobos (Isla de Lobos)
  • Playa del Castillo – znajduje się w w kurorcie Caleta de Fuste
  • Barcelo Jandia Playa – wkomponowany jest w niewielkie wzgórze w kurorcie Morro Jable (Morro del Jable).

Znajdź bilety na najlepsze atrakcje turystyczne na Fuerteventura!

 

 

Zobacz także:

➤  Najpiękniejsze hiszpańskie plaże – TOP5

➤  JASKINIA ALTAMIRA i jej malowidła w Hiszpanii

➤  PARK GÜELL (Barcelona) – ogród marzeń Antoniego Gaudiego

➤  WULKAN TEIDE (Teneryfa) – najwyższy hiszpański szczyt 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here