Najpiękniejsze hiszpańskie plaże – TOP5

0
3368
Najpiękniejsze hiszpańskie plaże

Wiele osób twierdzi, iż najpiękniejsze plaże w Europie są w Hiszpanii. To prawda? Czy można zgodzić się z tą teorią?

Piasek, morze, bryza, to zawsze przyciąga fale turystów, jednak oprócz tego oczekujemy czegoś więcej czym możemy nacieszyć oko. W Całej Hiszpanii jest niezliczona ilość plaż i trudno wybrać tą jedną jedyną, która skradnie nam serce. Przedstawiamy 5 najpiękniejszych hiszpańskich plaż, które warto zobaczyć i odwiedzić spędzając wymarzone wakacje.

1. Playa de las Catedrales, Galicja

Playa de las Catedrales, Galicja

Playa de las Catedrales znajduje się w regionie Galicji, nieopodal miasta Ribadeo. Zdecydowanie to nasz faworyt w dzisiejszym zestawieniu. Swoją oryginalność ta jedna z najpiękniejszych hiszpańskich plaż zawdzięcza niesamowitym jaskiniom w kształcie łuków, zatoczek, które stworzyła tylko i wyłącznie natura. Przejrzysta woda i skalista architektura krajobrazu, sprawia, iż to miejsce jest wyjątkowe i naszym zdaniem obowiązkowym punktem na liście do zwiedzenia. Warto odwiedzić to miejsce i przespacerować się, oczywiście podczas odpływu wśród niesamowitych formacji skalnych i nacieszyć oczy przepięknymi widokami i przejrzystą wodą.

2. Algaiarens, Minorka

Algaiarens, Minorka

Cala de Algaiarens to jedna z najpiękniejszych plaż Minorki, wyróżniająca się niebiańskim krajobrazem z piaszczystą plażą. Miejsce jest znacznie mniej oblegane przez turystów co czyni je jeszcze bardziej atrakcyjne i jest doskonałe dla osób ceniących sobie spokój i ciszę. Po zachodniej stronie możemy się wybrać do niewielkiego i klimatycznego portu, co czyni to miejsce wspaniałą atrakcją dla wędkarzy. Piasek jest biały a woda krystalicznie czysta, zachęcająca do kąpieli i relaksu w upalne dni. Oprócz wypoczynku można oczywiście delektować się hiszpańskimi tapas z kieliszkiem wina, spoglądając na zachód słońca.

3. Playa de Bolonia, Andaluzja

Playa de Bolonia, Andaluzja

Playa de Bolonia znajduje się w prowincji Kadyks, nieopodal Tarify. Około 3800 metrów bielutkiego piasku, rozprzestrzenia się wokół krystalicznej wody. Nieopodal możemy dotrzeć do rzymskiego miasteczka Baelo Claudia, fundując sobie dodatkową atrakcję turystyczną. Ponadto to doskonałe miejcie dla surferów, dla których nie zabraknie atrakcji na wodzie, dzięki silnym wiatrom. Plaża Bolonia jest jedną z ostatnich dziewiczych plaż w Hiszpanii, dlatego będąc w Andaluzji warto poświęcić chwilę czasu aby zobaczyć to piękne miejsce.

4. Playa de Cofete, Fuerteventura

Playa de Cofete, Fuerteventura

Playa de Cofete – to obowiązkowy punkt wczasów na Fuerteventurze. Plaża położona jest około 100 km od wybrzeża Afryki. To miejsce zauroczyło nas zdecydowanie zapierającymi dech w piersiach widokami. Z jednej strony widzimy pasmo wulkanicznych gór a z drugiej strony krystalicznie czystą i lazurową wodę. Silne fale sprawiają, iż nawet w najbardziej upalne dni odpoczywanie na tej piaszczystej plaży to relaks nie z tej ziemi. Położenie Playa de Cofete sprawia, iż to miejsce nie jest łatwo dostępne aczkolwiek naszym zdaniem warto zadać sobie trud aby odpocząć chwilę na tej jednej z najpiękniejszych hiszpańskich plaż.

5. Playa de ses Illetes, Formentera

Playa de ses Illetes, Formentera

Ostatnią plażę którą chcemy przedstawić to należącą do Balearów Formentera – Playa de ses Illetes. To miejsce jest na tyle wyjątkowe, że praktycznie każdy znajdzie tu coś dla siebie. Można przyjechać całą rodziną i spędzić wymarzone wakacje odpoczywając na piasku, kąpiąc się w turkusowej wodzie i podziwiając rajskie widoki. To również doskonałe miejsce dla różnego rodzaju sportów wodnych tj. żeglarstwo po SUPów, przez windsurfing i kite’a. Można się tu wybrać w grupą przyjaciół i każdy znajdzie coś dla siebie.

 

 

 

Zobacz inne atrakcje w Hiszpanii:

➤  JAMEOS DEL AGUA – jaskinia na Lanzarote!

➤  Najpiękniejsze plaże na Fuerteventura!

➤  WULKAN TEIDE (Teneryfa) – najwyższy hiszpański szczyt!

➤  PARK GÜELL (Barcelona) – ogród marzeń Antoniego Gaudiego!

➤  PALMERAL DE ELCHE – Gaj palmowy obok Alicante!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here