Nauka języków obcych jest dla wielu z nas nie lada sztuką. Wiele poświęconych godzin, miesięcy a czasem lat i nic, mamy wrażenie, iż cały czas stoimy w miejscu. Znajomość języków obcych jest w dzisiejszych czasach niezbędna aby łatwiej znaleźć dobrze płatną pracę lub czerpać przyjemność z podróży. Oto 5 metod jak szybko nauczyć się języka obcego łatwo i przyjemnie.

Znajdź w sobie motywację do nauki języków obcych!

Wszyscy wiemy, iż nauka języków obcych jest bardzo ważna lecz czy nie przyjemniej będzie nam się uczyło jak opracujemy sobie konkretny cel? Każdy na pewno zadał sobie pytanie czy warto uczyć się języków obcych? lub jakiego języka warto się uczyć? Oczywiście większość z nas odpowiadając na to pytanie, oznajmi, iż znajomość języka obcego potrzebna jest najczęściej do pracy lub zaliczenia egzaminu. Warto jest poświęcić jednak trochę czasu aby zastanowić się jaką korzyść dostaniemy z zamian za poświęcony czas na naukę języków obcych. Kiedy i w jakim celu wykorzystamy tą umiejętność w naszym przyszłym lub teraźniejszym życiu? Odpowiedzi na te pytania mogą być kluczowym momentem aby odnaleźć swoją motywację do zrealizowania tego planu aby szybko nauczyć się języka obcego. Motywacja do nauki jest bardzo ważna, uskrzydla i zachęca do osiągania wymarzonych sukcesów.

Zapisz się na kurs językowy!

Wiele osób próbuje uczyć się samodzielnie w domu i twierdzi, iż to jest klucz to tego aby najszybciej nauczyć się języków obcych. Nie zaprzeczamy, iż to nie jest dobre rozwiązanie. Warto jednak rozważyć uczestniczenie w kursie językowym. W dniu dzisiejszym mamy szeroki wybór szkół językowych, które oferują nam kursy indywidualne, grupowe, online, wyjazdowe, dzięki którym w szybki i skuteczny sposób można nauczyć się języka obcego. Dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z językiem zachęcamy do uczestniczenia w kursie grupowym. Na tym etapie uczymy się głównie, słownictwa, gramatyki i konstrukcji zdania. Zwódźmy uwagę na to, iż w grupie uczymy się również przełamywać barierę związaną z blokadą wypowiadania pierwszych zdań w obcym języku. Dla niektórych osób przychodzi to z łatwością, inny mają z tym o wiele większy problem. Dlaczego opracowanie swojej metody nauki języka obcego jest tak ważne.

Dodatkowo na takim kursie języków obcych, mamy możliwość przebywać w otoczeniu osób, które mają ten sam cel. Posiadają swoje metody skutecznej nauki języka a czasem nawet chęć do wspólnej nauki poza szkołą. W późniejszym etapie nauki języka obcego o wiele lepszym rozwiązaniem są zajęcia indywidualne, najlepiej z native speaker’em. Koszt takich lekcji jest wysoki i nie każdy może sobie na to pozwolić, dlatego fajną alternatywą są zajęcia online. Przy tak szerokim wachlarzu usług w zakresie kursów z języków obcych, każdy może wyszukać coś dla siebie co może w zupełności spełnić jego oczekiwania.

Nauka języków obcych

Słuchaj, oglądaj i czytaj w języku obcym!

Każdy kto chociaż przez chwilę uczył się języka, wie iż nieodzownym elementem nauki języków obcych jest słuchanie innych mówiących w danym języku czy uczenie się poprzez czytanie książek. Ile stacji radiowych jest w języku hiszpańskim? Dzięki internetowi dostęp do nich jest praktycznie taki sam jak do polskich radiostacji. Możemy słuchać wszystkiego: hiszpańskiej muzyki, wiadomości czy wywiadów z gwiazdami. Oczywiście nie wszystko będzie dla nas zrozumiałe ale ważne jest osłuchiwanie się z językiem i akcentem. W przypadku języka hiszpańskiego możemy nie tylko wybrać stację radiową, którą będziemy chcieli słuchać ale również kraj, ponieważ w języku hiszpańskim nie mówi się tylko w Hiszpanii. To na pewno pomoże nam skutecznie a przede wszystkim szybko nauczyć się języka obcego.

Pewnie nie jednemu z nas przyszło do głowy oglądanie filmów czy seriali w języku obcym. Dlaczego nie połączyć przyjemne z pożytecznym? To jest jeden z najlepszych metod na naukę języka obcego. Na początek najlepiej wybrać film czy serial z dość prostą fabułą i taki, który już wcześniej oglądaliśmy. Fajnym sposobem jest dołączenie do filmu hiszpańskich napisów, choć jest o wiele trudniej znaleźć w sieci napisy hiszpańskie, lecz nie jest to nie możliwe. Dla miłośników romansów, idealnym rozwiązaniem są telenowele latynoskie. Dialogi wypowiadane przez aktorów są na tyle zrozumiałe, iż poradzi sobie nawet uczeń, który od niedawna rozpoczął swoją przygodę z językiem hiszpańskim. Zawsze to drobne ułatwienie aby szybko nauczyć się języków obcych.

Znajdź swój własny sposób na zapamiętywanie słówek!

Słówka a raczej multum słówek. Jak je zapamiętać? To obowiązkowa część do nauki każdego języka. Najlepiej wygospodarować na to czas każdego dnia ale nie zawsze nasz codzienny plan zajęć na to pozwala. Jednak codziennie jedziemy autobusem albo stoimy w kolejce w sklepie czy czekamy w kawiarni na przyjaciela. Takich sytuacji w ciągu dnia jest mnóstwo więc fajną alternatywą są Fiszki, które możemy ze sobą zabierać wszędzie. Dodatkowo dlaczego nie porozwieszać w domu karteczek samoprzylepnych z trudnymi słówkami do zapamiętania? Nawet przy codziennych czynnościach domowych uda nam uczyć się słówek, chociażby spoglądając na nie.

Nawiązuj znajomości z ludźmi hiszpańsko-języcznymi!

To jest kolejna świetna i dobrze znana metoda do nauki języków obcych. Oczywiście nie każdy posiada w gronie swoich znajomych obcokrajowca, z którym można w każdej chwili porozmawiać. Jednak tu kolejny raz odsyłamy do sieci, gdzie możemy nawiązać relację z ludźmi z innych krajów. Nauka języka obcego online to nie tylko zakupienie kursu językowego, są specjalne strony dedykowane do nauki języków obcych, z których korzystają ludzie na całym świecie. Pamiętaj, że nie jesteś jedyną osobą, która uczy się języka w sieci. Doskonałym sposobem do nawiązywania takich relacji są również portale społecznościowe. Możesz także dowiedzieć się o równych wydarzeniach kulturalnych (hiszpańskich) odbywających się w Twoim mieście. Na takich eventach również można poznać osoby o podobnych zainteresowaniach i wspólnie zacząć naukę języka obcego.

 

 

Zobacz jeszcze:

➤  Najlepsze kanały na YouTube do nauki języka hiszpańskiego

➤  Znaczenie i nauka języka hiszpańskiego na świecie

➤  SER, ESTAR – Odwieczny problem w języku hiszpańskim

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here