Każdy z nas miał w szkole czy na studiach przedmioty językowe. Niestety często zdarzało się, że najzwyczajniej nic nie wynieśliśmy z tych zajęć i kończąc naukę w dalszym ciągu nie posługiwaliśmy się dobrze językiem obcym. W dzisiejszych czasach, żeby zdobyć dobrą pracę wymagana jest znajomość nawet kilku języków obcych.

W dzisiejszych czasach istnieją przeróżne metody nauki języka obcego. Każdy z nas musi rozpocząć naukę metodą, która będzie przynosiła zamierzone rezultaty. Pewnie większość z nas korzystała lub korzysta z usług płatnych szkół, chodząc na kursy językowe lub indywidualne konwersacje. Musimy brać pod uwagę fakt, że nauka języka hiszpańskiego kosztuje i to niemało. Dlatego fajną alternatywą w dobie Internetu jest nauka hiszpańskiego Online. Chcemy zaprezentować kilka metod, w jaki sposób można się uczyć języka hiszpańskiego przez internet. Głównym powodem przemawiającym na korzyść tej metody są zaoszczędzone pieniądze, które zostają nam w portfelu. Kolejnym ważnym aspektem jest oszczędność czasu ponieważ zajęcia odbywają się we własnym domu i nie traci się czasu na dojazd do szkoły czy nauczyciela. Oszczędzasz także czas w momencie kiedy sam planujesz w jakich godzinach chcesz się uczyć i ile będzie to trwało danego dnia. Często bywa że kurs językowy mamy po pracy wieczorem i musimy na niego czekać.

W jaki sposób uczyć się języka hiszpańskiego online?

DUOLINGO – Ucz się języka hiszpańskiego poprzez ćwiczenie gramatyki!

duolingo
Duolingo

Jest to darmowy serwis poświęcony nauce języków obcych (również hiszpański dla początkujących). To świetną alternatywą do ćwiczenia gramatyki w zabawny i interesujący sposób niż nudne rozwiązywanie ćwiczeń w książce. Zadania są przeróżne, obrazkowe czy zagadki ze słuchu, kończąc na tłumaczeniu prostych zdań. Dzięki tej metodzie nauki języka hiszpańskiego, zdecydowanie poszerzysz swój zasób słownictwa. Warto poświęcić czas na naukę słówek może nie kilka minut dziennie ale fajnie wygospodarować chociaż te pół godziny każdego dnia. Jest to doskonała metoda nauki języka.

Link do strony:  tutaj.

PENPAL WORLD – Ucz się języka hiszpańskiego poprzez pisanie!

PanPal World
PanPal World

Jest to darmowy portal w którym tworzysz własne konto i możesz się komunikować z ludźmi z całego świata, którzy także chcą udoskonalać swoje umiejętności językowe. Na swoim profilu precyzujesz jakiego języka chcesz się uczyć, możesz też wyselekcjonować z jakiego kraju ludźmi chcesz pisać. Ucząc się hiszpańskiego, można również uczyć się języka angielskiego online, pomagając drugiej osobie. Jest też możliwość założenia konta VIP (płatne) z bardziej rozszerzonymi funkcjami.  Rozszerzenie nie jest obowiązkowe i możesz pozostać przy koncie podstawowym.

Link do strony:  tutaj.

VERBLING – Ucz się języka hiszpańskiego poprzez rozmowę!

Verbling
Verbling

Jest to strona gdzie możesz wykupić indywidualne lekcje z lektorem na której owa lekcja później się odbywa. Ogromnym plusem jest to, że możesz wybrać lektora praktycznie z każdego kraju na świecie. W przypadku języka hiszpańskiego możemy wybrać lektora z Hiszpanii, Meksyku albo jakiegokolwiek kraju z Ameryku Południowej. Nauczyciel dostosowuje lekcje do Twoich indywidualnych potrzeb. Kolejnym plusem jest to, że lekcje możesz wykupić za naprawdę nieduże pieniądze. W Polsce lekcja indywidualna z native speaker może kosztować nawet 3 razy więcej. Sam decydujesz kiedy odbędzie się Twoja lekcja a więc możesz zaplanować sobie cały kurs języka hiszpańskiego online.

Link do strony:  tutaj.

YOUTUBE – Ucz się języka hiszpańskiego poprzez słuchanie!

Kolejnym sposobem do nauki języka online jest chyba wszystkim znany YouTube, gdzie można znaleźć przeróżne metody nauki hiszpańskiego. Masz tu kanały językowe, prowadzone przez świetnych profesorów. Kanały prowadzone przez blogerów w języku którego chcesz się uczyć, wybierając dziedzinę która Cię interesuje.  Jednym słowem łączysz przyjemne z pożytecznym a Twój czas wolny wykorzystany na YouTube nie będzie zmarnowany. Jest to świetna metoda w trakcie nauki hiszpańskiego przez osłuchiwanie się z językiem.

 

Zobacz jeszcze:

➤  Znaczenie i nauka języka hiszpańskiego na świecie

➤  SER, ESTAR – Odwieczny problem w języku hiszpańskim

➤  FISZKI (Hiszpański) do nauki języka – Czy warto?

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here