Najlepsze kanały na YouTube do nauki języka hiszpańskiego

0
6518
Najlepsze kanały na YouTube do nauki języka

Czy poprzez YouTube można nauczyć się języka? Ci którzy mają już za sobą naukę jakiegokolwiek języka wiedzą, iż oswajanie się i obcowanie z danym językiem jest bardzo ważne. Jednak nie każdego stać na częste podróże w celu realizacji tego planu.

Świetną alternatywą jest dla nas YouTube. Serwis daje możliwości oglądania i udostępniania materiałów, tuto-riali i filmów do nauki języków, poprzez najlepsze kanały do nauki języka. Korzysta się z niego głównie dla rozrywki, ale spełnia on też bardzo istotną rolę edukacyjną. Materiały zawarte w kanałach, ćwiczą przede wszystkim rozumienie ze słuchu – bardzo ważny aspekt nauki języka. Warto jednak pamiętać, że jest to tylko słuchanie pasywne i na dalszym etapie nauki trzeba dołączyć konwersację i słuchanie aktywne.

Można odnaleźć najlepsze kanały na YouTube do nauki języka hiszpańskiego dla początkujących prowadzone przez polskich lektorów jak również dla uczniów na wyższym poziomie zaawansowania prowadzone przez native speakers. Autorzy kanałów lingwistycznych mają również różne metody szkoleniowe w celu zachęcenia do wspólnej nauki. Lekcje języka hiszpańskiego na YouTube są wygodne i elastyczne – możemy korzystać z nich wtedy, kiedy mamy taką potrzebę, a co najważniejsze możemy połączyć przyjemne z pożytecznych.

Obecnie jest tak ogromny wybór kanałów do nauki języka hiszpańskiego, nie tylko typowo lingwistycznych ale o przeróżnej tematyce. Najważniejsze jest to, że są prowadzone w języku który nas interesuje. Kanały po hiszpańsku możemy oglądać zarówno z Hiszpanii jak i krajów Latynoamerykańskich. Lekcje możemy oglądać nie tylko przed komputerem ale również na smart-fonach, tabletach to jest bardzo wygodne ponieważ możemy to robić w podróży, w tramwaju w drodze do pracy czy w przerwie między zajęciami. Ważnym atutem (nie dla każdego znanym) jest to, że każde video można obejrzeć w zwolnionym tempie, co jest bardzo przydatne w nauce języka obcego. Ponadto jest wiele filmów z napisami (polskimi, hiszpańskimi). W momencie kiedy nie zrozumieliśmy danej frazy zawsze można zatrzymać, powtórzyć czy obejrzeć ponownie a co najważniejsze serwis jest w zupełności darmowy. W dzisiejszych czasach za naukę języków trzeba płacić i dla wielu osób są to nie małe pieniądze więc dlaczego nie skorzystać z tak prostego rozwiązania.

Zalety nauki języka hiszpańskiego poprzez YouTube

  • sam decydujesz kiedy chcesz się uczyć
  • sam decydujesz ile razy chcesz obejrzeć dany materiały
  • możesz przewijać, zatrzymywać, zwalniać tempo video tak żeby wszystko dokładnie zrozumieć
  • możesz oglądać filmy z napisami
  • łączysz przyjemne z pożytecznym (znajdź kanały zgodne z Twoimi zainteresowaniami)
  • serwis jest darmowy (oszczędzasz pieniądze)

 

 

Zobacz także:

➤  SER, ESTAR – Odwieczny problem w języku hiszpańskim

➤  FISZKI (Hiszpański) do nauki języka – Czy warto?

➤  Nauka języka hiszpańskiego online. Czy warto?

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here