ALVARO SOLER – kim jest hiszpański wokalista!

0
3755
Alvaro Soler piosenki
Alvaro Soler piosenki https://lubiehiszpanie.pl/

Alvaro Soler to hiszpański wokalista, którego piosenki nie schodzą z list przebojów. Jest autorem takich hitów jak El Mismo Sol, Sofia czy Animal. Muzyk tak naprawdę nazywa się Tauchert Alvaro Soler.

Urodził się 9 stycznia 1991 roku w Barcelonie. Jego ojciec jest Niemcem, a matka w połowie Hiszpanką, w drugiej połowie Belgijką. W wieku 10 lat przeprowadził się do Tokio, a obecnie mieszka i pracuje w Berlinie. Swoją karierę rozpoczął w 2010 roku, mając 19 lat założył z bratem i kolegą zespół, który odnosił sukcesy na lokalnej scenie. W 2014 roku zdecydował się na odejście z zespołu i chwilę później pojawił się jego pierwszy utwór El Mismo Sol. Piosenka okazała się wielkim hitem i szturmem zdobywała rynek muzyczny i listy przebojów w wielu zakątkach świata. Chwilę później ukazał się jego pierwszy album Eterno Agosto, zawierający 13 utworów.

 

 

Ogromnym sukcesem dla artysty było zaproszenie do współpracy popularnej piosenkarki i aktorki Jennifer Lopez. Diva pojawiła się gościnnie w remiksie  El Mismo Sol. Nowa wersja piosenki przyczyniła się do większej popularności hiszpańskiego wokalisty na amerykańskim i brytyjskim rynku muzycznym.
Alvaro Soler zaskoczył również ogromną rzeszę polskich fanów nagrywając duet z polską wokalistką Moniką Lewczuk do piosenki Libre. Polka wspólnie z Alvaro spotkała się w Berlinie, gdzie nakręcili teledysk do utworu Libre. Premiera klipu odbyła się w grudniu 2016 roku a utwór Libre pochodzi z reedycji debiutanckiej płyty Eterno Agosto (Reedycja) która ukazała się kilka miesięcy wcześniej.
“Współpraca z Alvaro to genialna muzyczna przygoda, ale też ogromna przyjemność, ponieważ już podczas pierwszego spotkania okazało się, ze jest on osobą niesamowicie pozytywną i otwartą!” – wspomina Monika.

 

 

Nowy Album Alvaro Solera

W tym roku muzyk zaprezentował swój nowy singiel zatytułowany La Cintura, który zapowiada jego drugi album studyjny Mar De Colores. W nakręconym na Kubie teledysku u boku artysty pojawia się m.in. tajemnicza blondynka, którą zagrała niemiecka modelka Toni Garrn, jeden z “aniołków” Victoria’s Secret. Nowa płyta artysty ukaże się we wrześniu tego roku.
Hiszpański wokalista wypracował swój unikalny styl, w którym łączy latynoską pasję ze współczesną wielkomiejską naturą. Po premierowym utworze z nowej płyty możemy również spodziewać się gorących latynoskich brzmień i czekamy z utęsknieniem na pojawienie się nowego krążka Alvaro Solera. W Polsce piosenki artysty cieszą się ogromnym zainteresowaniem, dlatego też muzyk już kilkukrotnie występował w naszym kraju.

 

Zobacz także:

➤  JENNIFER LOPEZ – Ikona z Portoryko!

➤  JULIO IGLESIAS – legenda hiszpańskiej muzyki!

➤  PENELOPE CRUZ – filmy i mężczyźni hiszpańskiej aktorki!

➤  RAFAEL NADAL – Najlepszy hiszpański tenisista!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here