JENNIFER LOPEZ – ikona z Portoryko

0
3142
Jennifer Lopez

Jennifer Lopez (Jennifer Lynn Lopez) jest jedną z najbardziej znanych i szanowanych artystek na całym świecie. Nic w tym dziwnego ponieważ jest wszechstronnie utalentowana i swoją determinacją osiągnęła w życiu praktycznie wszystko. Dodatkowo jest uważana za jedną z najpiękniejszych kobiet na świecie co niewątpliwie umiała w odpowiedni sposób wykorzystać. Zarówno piosenki jak i filmy z Jennifer Lopez sprzedają się jak ciepłe bułeczki.

Jennifer Lopez urodziła się 24 lipca 1969 roku w Nowym Jorku. Jest z pochodzenia Portorykanką  i córką Guadalupe Rodríguez, nauczycielki przedszkola, i Davida Lopeza, technika komputerowego. Nowy Jork było miastem, które ukształtowało artystkę lecz zawsze utożsamiała się również z językiem hiszpańskim w swojej twórczości muzycznej i aktorskiej. Zwłaszcza, że drzwi do prawdziwej kariery otworzyła jej główna rola w filmie biograficznym “Selena”, w którym zagrała meksykańską piosenkarkę. Jej doskonała gra aktorska zaowocowała nominacją do Złotego Globu.

Początki i przebieg kariery

Jako mała dziewczynka swoją przyszłość wiązała z tańcem i aktorstwem, chodząc na lekcje i ćwicząc układy taneczne. W tym momencie młodziutka artystka nie zdawała sobie sprawy, iż w przyszłości piosenki i filmy z Jennifer Lopez będą znane na całym świecie. Swoje pierwsze kroki stawiała uczestnicząc w przedstawieniach i musicalach. Z czasem dostawała angaże w programach telewizyjnych, teledyskach czy serialach. Wystąpiła w teledysku m.in. u Puff Daddy’ego czy Janet Jackson. Na dużym ekranie zadebiutowała przy takich filmach jak “Pociąg z forsą” (Money train) i “Moja rodzinka” (My family).

Dzięki tym produkcjom, dała o sobie znać szerszym gronie publiczności i dostała rolę w filmie “Selena” jako Selena Quintanilla, która zmieniła wszystko. Od tego czasu praktycznie każdy projekt w którym brała udział odnosił ogromny sukces. Wystąpiła m.in. w takich produkcjach jak “Anakonda” (Anaconda) u boku Jonta Voighty i Jonathana Hyda, czy “Co z oczu to z serca” (Out of Sight) u boku Georga Clooneya. Filmy z Jennifer Lopez osiągały coraz większą oglądalność a artystka postanowiła pójść o krok dalej, w stronę muzyki.

 

Jennifer Lopez posiada w swoim dorobku artystycznym ponad 40 nominacji i nagród.

W 1999 roku wydała swój debiutancki album studyjny, zatytułowany “On the 6”, pokazując, że dysponuje kolejnym talentem, tym razem wokalnym. Płyta okazała się oczywiście sukcesem. Singiel “If you had my love” promujący album, przez długi okres, utrzymywał się na pierwszym miejscu listy Billboard. Następne piosenki Jennifer Lopez również hiszpańsko-języczne, także uzyskały przychylność publiczności, umacniając artystkę na rynku muzycznym.

Mimo sukcesów muzycznych, Jennifer Lopez nie zwalniała tempa w aktorstwie, nagrywając kolejne produkcje. Została królową komedii romantycznych grając w takich produkcjach jak “Powiedz tak” (The Wedding Planner) jako Mary Fiore u boku Matthew McConaugheya i “Pokojówka na Manhattanie” (Maid in Manhattan) jako Marisa Ventura u boku Ralpha Fiennesa. Sprawdzała się również w rolach dramatycznych takich jak “Oczy anioła” (Angel Eyes) jako Sharon Pogue, “Nigdy więcej” (Enought) jako Slim Hiller, Miasto śmierci (Bordertown) jako Adrian Lauren czy Plan B (The Backup Plan). Kolejne filmy z Jennifer Lopez tylko umacniały artystkę na rynku, udowadniając jej talent i umiejętności aktorskie. Po tylu ogromnych sukcesach Portorykanka stała się jedną z najbardziej rozchwytywanych i najlepiej zarabiających artystek w Hollywood.

Życie prywatne Jennifer Lopez

Niestety życie prywatne Jennifer Lopez nie było aż tak usłane różami jak zawodowe. Artystka była trzykrotnie zamężna i miała liczne romanse. Jenak najbardziej burzliwym był związkiem z Puff Daddy w latach (1998-2001). Para została nawet zatrzymana przez policję pod zarzutem nielegalnego posiadania broni. Dzięki tak ogromnemu rozgłosowi na temat relacji z raperem, to jeszcze bardziej umocniło artystkę na rynku muzycznym. Kolejną głośną relacją Jennifer był związek z Benem Affleckiem, którym żyła cała opinia publiczna a ich rozstanie rozstało zapisane w historii. A dokładniej, para ogłosiła rozstanie zaledwie kilka godzin przed swoim ślubem. W tym momencie to życie prywatne było na pierwszych stronach gazet a nie muzyka czy filmy z Jennifer Lopez. Artystka nie pozostała długo singielką. Wkrótce związała się z Markiem Anthonym z którym była kilka lat w związku małżeńskim i para doczekała się dwójki dzieci. Para również mogła pochwalić się filmem Pieśniarz (El Cantante), który zarówno Jennifer jak i Marc Anthony zagrali główne role.

Czym się obecnie zajmuje Jennifer Lopez?

Obecnie Jennifer Lopez nie zwalnia tempa, jest aktywa zawodowo i szczęśliwa w życiu prywatnym z byłym baseballistą Alexem Rodriguezem. Zakończyła pracę nad serialem, gdzie zagrała policjantkę Harlee Santos  Uwikłana (Shades of Blue). Artystka sprawdziła się również jako producentka amerykańskiego talent show “World of Dance” zasiadając również w jury i dając szansę młodym talentom tanecznym. Owy program tv doczekał się również polskiej edycji. Artystka ma już na koncie uczestnictwo jako juror w Amerykańskim Idolu (American Idol). Program okazał się wielkim sukcesem i obecnie emitowana jest polska edycja tego talent show. Już wkrótce będziemy mogli obejrzeć artystkę również na dużym ekranie w komedii romantycznej “Teraz albo nigdy” (Second Act).

Muzycznie fani artystki też nie mogą narzekać ponieważ w ciągu ostatniego roku Jennifer nagrała kilka utworów, które oczywiście znalazły się na czołowych pozycjach list przebojów. Piosenkarka postanowiła wrócić do nagrywania muzyki w języku hiszpańskim i trzeba przyznać, że udało się jej uzyskać zamierzony cel. Podjęła współpracę z takim latynoskimi artystami jak Gente de Zona czy Wisin. Dobra passa artystki nie mija. Piosenki i filmy z Jennifer Lopez w dalszym ciągu nie schodzą z czołówki światowego rynku muzycznego i kina zarabiając mln dolarów.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here