Casa Vicens w Barcelonie

0
2324
Casa Vicens

Barcelona to miasto, które wypełnione jest po brzegi zabytkami słynnego Antoniego Gaudiego. Jednym z nich zaraz obok Casa Milà, Sagrada Familia, Casa Batlló jest Casa Vicens, dzieło, które było pierwszym domem zaprojektowanym przez architekta.

Gaudi zaprojektował go dla maklera papierów wartościowych Manuela Vicensa w latach 1883–1885. Był to pierwszy tak duży projekt mistrza po ukończeniu studiów. W 1993 roku Casa Vicens w Barcelonie zostało oficjalnie uznane zabytkiem przez władze. W 2005 roku Casa Vicens zostało wpisane na listę UNESCO. Manuel Vicens zamówił ten dom aby jego rodzina mogła uciec od zgiełku miasta i odpocząć w cichym miejscu. Antoni Gaudí postanowił stworzyć ogrodową oazę, która przeniesie mieszkańców do innego świata.

Kup bilet online>>

Zwiedzanie Casa Vicens

Casa VicensAntonio Gaudí szukał inspiracji dla Casa Vicens z przeszłości, działo się to podobnie jak w przypadku innych jego dzieł. W tym przypadku zainspirował się cegłą w stylu mudéjar, która była bardzo znana w niektórych częściach Hiszpanii odzyskanych od Maurów przez chrześcijan. Bogatą w detale fasadę architekt nasycił ceramicznym kolorem i kształtem. Uwagę przyciąga oczywiście asymetryczny wygląd budynku, mocne kolory, wieżyczki i kopuły na dachu.

Wewnątrz budynku można zobaczyć m.in. centralną jadalnię wraz z oryginalnymi meblami zaprojektowanymi przez architekta, palarnię oraz zadaszoną werandę z marmurową fontanną. W palarni Gaudí stworzył XIX-wieczny pokój relaksacyjny z sufitem z replikami palm w różnych barwach. Natomiast na pierwszym piętrze znajdują się sypialnie pełne bujnego, liściastego wystroju. Na dachu zaś warto zobaczyć z bliska małą kopułę, pokrytą zielonymi i białymi kafelkami, podobnie jak fasada.


Informacje praktyczne:

Casa Vicens w Barcelonie – aby uniknąć stania w kolejce oraz tego, że bilety zostaną wyprzedane – KUP BILET ONLINE.

Adres: Carreró de les Carolines, 20, 08012 Barcelona, Hiszpania

 

Zarezerwuj hotel w okolicy>>Booking.com

Znajdź bilety na najlepsze atrakcje turystyczne w Barcelonie!

 

Zobacz także:

➤  PARK GÜELL (Barcelona) – ogród marzeń Antoniego Gaudiego

➤  Muzeum Picassa w Barcelonie

➤  Wzgórze Montjuïc w Barcelonie

➤  Telefèric de Montjuïc │Kolejka Linowa w Barcelonie

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here