Stadion Camp Nou to chluba i wizytówka klubu FC Barcelona. Dla fanów klubu to coś więcej niż tylko miejsce rozgrywek meczowych. Dlaczego ten stadion cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem na całym świecie?

Stadion Camp Nou w Barcelonie jest jednym z największych stadionów na całym świecie. Nou Camp ma pojemność 110 000 tys. miejsc, a na wszystkie mecze bilety rozchodzą się jak świeże bułeczki. Hiszpanie kochają piłkę nożną. Wizyta na Camp Nou to niewątpliwie atrakcja ale i marzanie każdego fana piłki nożnej ponieważ Camp Nou to coś więcej niż stadion a FC Barcelona to coś więcej niż klub.

Stadion Camp Nou – zwiedzanie

Kupując bilet na Camp Nou należy przeznaczyć trochę czasu ponieważ powierzchnia obiektu jest imponująco duża a przede wszystkim jest co zwiedzać. A zatem, co można zobaczyć na stadionie Camp Nou?

Kup bilet online>>


Będzie można wejść do szatni zawodników. Przejść się tunelem graczy na boisko. Jest to doskonała okazja, aby poczuć się jak zawodnik, gdy dołączą do boiska na ważny mecz, w którym kibicuje 100 000 tys. fanów. Będzie można zobaczyć z bliska ławki graczy a przede wszystkim najważniejszy element całego obiektu czyli murawę. Miejsce, które wielokrotnie każdy wielbiciel piłki nożnej oglądał z ekranu telewizora.

Pozostałe atrakcje na stadionie FC Barcelony

Można przejść się do biura prasowego FC Barcelony. Pokój może pomieścić 120 dziennikarzy. To tutaj odbywają się konferencje prasowe przed meczami i po nich. Omawiane zostają mecze to co wydarzyło się na boisku i podczas przerwy. Ciekawym miejscem, które również nie raz się oglądało w wiadomościach sportowych jest strefa mieszana czyli strefa prasy dla komentarzy drużyny po meczu. To właśnie tam przeprowadzane są wywiady, które możemy oglądać przed telewizorem. Warto również się przejść na trybunę prezydencką. To właśnie w tym miejscu prezydent zasiada z gośćmi honorowymi. Jest to okazja, aby cieszyć się najlepszym widokiem na pole. Można się przejść również do miejsca gdzie zasiadają komentatorzy, dzięki którym każdy mecz jest jeszcze bardziej emocjonujący.

Camp Nou

W obiekcie Camp Nou znajduje się także Muzeum FC Barcelona. Tutaj możesz zobaczyć historię klubu od jego powstania w 1899 roku. Gabloty są wypełnione najlepszymi wynikami i trofeami klubu, w tym najważniejszym pucharem w Lidze Mistrzów. Wyeksponowane są również pamiątki związane ze sportem i sztuką piłki nożnej. Stadion Camp Nou posiada także własną kaplicę, która została pobłogosławiona osobiście przez Jana Pawła II w 1982 roku. Na koniec każdy może odwiedzić sklepik, który wypełniony jest ciekawostkami i pamiątkami związanymi z klubem.


Informacje praktyczne:

Aby uniknąć stania w kolejce, najlepszym sposobem na zwiedzenie Camp Nou jest zakup biletów online – KUP BILET ONLINE

Adres: C. d’Arístides Maillol, 12, 08028 Barcelona, Hiszpania.

 

Zarezerwuj hotel w okolicy>>Booking.com

Znajdź bilety na najlepsze atrakcje turystyczne w Barcelonie!

 

Zobacz także:

➤  Telefèric de Montjuïc │Kolejka Linowa w Barcelonie

➤  Oceanarium w Barcelonie – L’Aquarium de Barcelona

➤  Wzgórze Montjuïc w Barcelonie

➤  PARK GÜELL (Barcelona) – ogród marzeń Antoniego Gaudiego

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here