Czy Wyspy Kanaryjskie to tylko piasek, plaże i bierne leżakowanie? Otóż nie. Te malownicze tereny kryją w sobie niezliczoną ilość atrakcji turystycznych. Dziś skupimy się na jednej z nich – jaskini na Lanzarote zwanej Cueva de los Verdes.

Podobnie jak  jaskinia Jameos del Agua i 14 innych jaskiń, położona jest w północnej części wyspy Lanzarote. Wszystkie jaskinie mają podobną historię gdyż powstały w wyniku erupcji wulkanu La Corona. W wyniku eksplozji i nagromadzonych w lawie gazów, powstała sieć tuneli wyżłobionych przez magmę, które należą do jednych z największych na świecie. Cueva de los Verdes udostępniona została do zwiedzania w 1964r. Nad aranżacją oświetlenia tego ciekawego miejsca pracował artysta Jesús Soto a temperatura wynosi 19°C więc lepiej zaopatrzyć się w wygodne buty i ciepły sweter.

Spacerując naturalnie powstałymi ścieżkami nadaje temu miejscu nieprawdopodobny klimat. Przejdziemy tuż obok wulkanu La Corona i wybrzeża Lanzarote a na koniec znajdziemy się głęboko pod ziemią. Miejscami tunel sięga aż 50 metrów wysokości i 15 metrów szerokości a w dalszej części korytarze są tak ciasne, iż przejdzie nim zaledwie jedna osoba. Można odkryć imponujące formacje i galerie wzdłuż groty, gdzie podkreślają wspaniałe kolory i tonacje skały, spowodowane różnymi efektami utleniania, które generują odcienie, spowodowane filtracją wody. Z sufitu zwieszają się stalaktyty utworzone przez twardniejące krople. Słowo “verde – zielony”, które nadaje nazwę jaskini, nie do końca ma cokolwiek wspólnego z kolorami jaskimi. Jest to nazwisko rodziny, która zamieszkiwała te ziemie. W tamtych czasach na wyspę najeżdżali piraci i ludność bardzo często skrywała się w pobliskich jaskiniach.

Nie można nie zapomnieć o audytorium wg. projektu Césara Manrique, które jest kolejną atrakcją jaskini. Jest to mała sala koncertowa, która jest w stanie pomieścić 600 widzów. Akustyka jest tu wymarzona dla artystów występujących na scenie. Miejsce i sceneria jaskini Jameos de los Verdes i innych, sprawia, iż każdy występ w tej małej sali koncertowej, dostarcza ogrom niezwykłych wrażeń, które zapadają w pamięć.

 


Informacje praktyczne:

Aby uniknąć kolejek i wykluczyć możliwość że bilety wstępu mogą być wyprzedane lepiej – KUP BILET ONLINE.

Zwiedzanie jaskini Cueva de los Verdes odbywa się z przewodnikiem.
Godziny otwarcia: od 10:00 do 18:00, a w sezonie (lipiec – wrzesień) do 19:00.
Adres: Carretera Arrieta-Órzola S/N, 35542 Las Palmas.

 

Znajdź bilety na najlepsze atrakcje turystyczne na Lanzarote!

 

 

Zobacz także:

➤  Museo Atlántico – Podwodne Muzeum (Lanzarote)

➤  Park Narodowy Timanfaya na Lanzarote

➤  Klify los Gigantes na Teneryfie

➤  Najpiękniejsze plaże na Fuerteventura

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here