Teneryfa należąca do archipelagu Wysp Kanaryjskich jest jednym z najpiękniejszych miejsc nie tylko w Hiszpanii ale i w całej Europie. Dowodem na to są takie ciekawe miejsca jak Wulkan Teide zlokalizowany w Parku Narodowym (Parque Nacional de Las Cañadas del Teide), malownicze plaże, miasteczka a przede wszystkich krajobrazy.

Jedną z tego typu atrakcji są przepiękne klify Los Ginantes. Położone są na zachodnich wybrzeży Teneryfy w miasteczku Los Gigantes. Nazwę klifów tłumaczymy najzwyczajniej jako “Olbrzymy” ponieważ imponują swoją wielkością, sięgając nawet do 600 metrów wysokości. Jest to jeden z najbardziej spektakularnych i majestatycznych obrazów na wyspie dlatego budzi tak ogromne zainteresowanie wśród turystów. Klify Los Ginantes (Acantilados de los Gigantes) rozciągają się od portu Los Gigantes do Punta de Teno, tworząc imponującą ścianę pochodzenia wulkanicznego, która zapiera dech w piersiach.

 

Kup bilet online>>

Zwiedzanie klifów Los Gigantes

W jaki sposób można zobaczyć tą atrakcję stworzoną przez naturę? Otóż jednym ze sposób jest wypoczynek na plaży, która usytuowana jest najbliżej klifów. Nazywa się Playa Los Guios i znajduje się właśnie w miasteczku Los Gigantes. To doskonały sposób by stanąć praktycznie oko w oko z olbrzymami a przy okazji zrobić malownicze zdjęcia. Sama plaża, mimo tego, iż jest niewielka to robi wrażenie swoim czarnym wulkanicznym piaskiem.

Kolejnym sposobem, bardzo efektownym jest rejs statkiem wzdłuż klifów. Najwięcej takich rejsów można zarezerwować z miasta sąsiadującego z Los Gigantes, zwanego Puerto de Santiago. To małe miasteczko utrzymuje się dzięki aktywności turystycznej w okolicy, m.in Acantilados de los Gigantes. Zazwyczaj kilkugodzinne wycieczki łodzią są bardzo często zakończone zatrzymaniem się na niektórych małych plażach, które powstają między wąwozami klifu. Można cieszyć się posiłkiem i możliwą kąpielą. Przy odrobienie szczęścia jest możliwość zobaczenia w trakcie rejsu tutejszych mieszkańców wód, wielorybów czy delfinów. Ceny są różne w zależności od rejsu.


Informacje praktyczne:

Aby uniknąć kolejek i wykluczyć możliwość że bilety wstępu mogą być wyprzedane – wykup rejs statkiem online.

 

Znajdź bilety na najlepsze atrakcje turystyczne na Teneryfie!

 

Zobacz także:

➤  Oceanarium w Barcelonie – L’Aquarium de Barcelona

➤  Santa Cruz de Tenerife – stolica wyspy Teneryfa

➤  JARDÍN CANARIO – największy ogród botaniczny w Hiszpanii

➤  Museo Atlántico – Podwodne Muzeum (Lanzarote)

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here