Archipelag Wysp Kanaryjskich zawsze przykuwał uwagę pod względem turystycznym. Jedną z wysp jest ciesząca się również uznaniem wśród turystów Lanzarote. To ciekawe miejsce może pochwalić się pięknymi plażami, atrakcjami turystycznymi takimi jak Podwodne Muzeum czy jaskinia Jameos del Agua ale przede wszystkim niepowtarzalnym wulkanicznym krajobrazem.

Doskonałym miejscem z panoramą wulkaniczną jest Park Narodowy Timanfaya (Parque Nacional de Timanfaya), który swój wygląd zawdzięcza dawnym erupcjom. Ostatni wybuch miał miejsce w 1824r. Ciekawostką jest to, iż do tej pory na terenie parku można stwierdzić anomalia geotermiczne. Dowodem na to jest panująca wysoka temperatura na około 13 metrów głębokości pod powierzchnią ziemi. Można się spotkać również z inną nazwą parku – Góry Ognia (Montañas del Fuego). Jest to trzeci pod względem frekwencji turystycznej park narodowy w Hiszpanii o powierzchni około 51 km2. Natomiast w 1993r. wyspa Lanzarote a w tym Park Narodowy Timanfaya została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jako Rezerwat Biosfery.

Kup bilet online>>

Zwiedzanie Parku Narodowego Timanfaya

Park Narodowy TimanfayaDlaczego Park Narodowy Timanfaya na Lanzarote jest tak oblegany turystycznie? Można powiedzieć, że widząc na własne oczy tutejszy krajobraz wypełniony po brzegi ognistymi górami, można się poczuć jak na innej planecie. No cóż, trzeba przyznać, że widok zapiera dech w piersiach, zwłaszcza jak się odwiedza park po raz pierwszy. Zamiast egzotycznych palm, zobaczymy pola pokryte zastygniętą lawą. Aby zwiedzić te tereny należy skorzystać ze specjalnie przeznaczonych autobusów w punkcie który nazywa się El Islote de Hilario. Autobusy zabierają turystów wzdłuż specjalnej trasy turystycznej zwanej Ruta de los volcanes. Szlak został zaprojektowany w 1968r. przez Cesara Manrique i Jesusa Soto. Trasa trwająca około 40 minut, biegnie wzdłuż pól lawin, gdzie dawniej były osadzone wioski, które zostały po erupcjach totalnie zniszczone. Więcej informacji dowiemy się w czasie wyprawy w autobusie, które podawane są w trzech językach – angielskim, hiszpańskim, niemieckim.

Oprócz wycieczek objazdowych w ofercie są również wyprawy piesze, które dla niektórych turystów mogą okazać się ciekawszą opcją poobcowania z tutejsza naturą. Wyprawa jest organizowana oczywiście z przewodnikiem w języku hiszpańskim lub angielskim. Inną opcją są również organizowane wędrówki na wielbłądach zwane Echadero del los Camellos. Fajną atrakcją dla turystów są przegotowane specjalne pokazy geotermiczne. A mianowicie, z racji tego, że pod powierzchnią ziemi temperatura wynosi nawet do 400 stopni Celsjusza, w momencie kiedy wleje się wodę do specjalnego otworu, automatycznie pojawia się gejzer. Zjawisko jest na tyle ciekawe, że cieszy się ogromnym uznaniem wśród turystów.

Dodatkowo jest możliwość skorzystania z punktu widokowego, zaprojektowanego przez hiszpańskiego rzeźbiarza i architekta Cesara Manrique. W tym miejscu doskonale prezentuje się krajobraz ognistych gór. Ciekawostką jest także specjalny grill znajdujący się w restauracji El Diablo. Czym różni się ten grill od innych? Otóż powiela on ciepło, które wydobywa się z wnętrza wulkanu. Na terenie Parku Narodowego Timanfaya znajduje się także tzw. Centro de Visitantes. Jest to miejsce w którym można dowiedzieć się ciekawostek na temat wulkanologii, obejrzeć pokazy multimedialne i wiele innych atrakcji  z tym związanych.


Informacje praktyczne:

Park Narodowy Timanfaya/ Góry Ognia (Montañas del Fuego)

Na teren parku nie można wjeżdżać samochodem ani wędrować na własną rękę. Jest to związane z procedurą bezpieczeństwa ustanowioną przez władze parku.

Aby uniknąć kolejek i wykluczyć możliwość że bilety wstępu mogą być wyprzedane – kup bilet online.

 

Znajdź bilety na najlepsze atrakcje turystyczne na Lanzarote!

 

Zobacz także:

➤  Klify los Gigantes na Teneryfie

➤  Park Narodowy Teide na Teneryfie

➤  JARDÍN CANARIO – największy ogród botaniczny w Hiszpanii

➤  Najpiękniejsze plaże na Fuerteventura

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here