Maluma jest bez wątpienia jednym z najlepiej zarabiających i rozchwytywanych, latynoskich wykonawców, młodego pokolenia.

Muzyk jest porównywany do największych gwiazd muzyki latynoskiej i trzeba przyznać, iż jego kariera rozwija się błyskawicznie. Maluma tak naprawdę nazywa się Juan Luis Londoño Arias. Muzyk urodził się 28 stycznia 1994 roku w Medellín (Kolumbia). Jest synem Marlli Arias i Luis Alfonso Londoño oraz posiada starszą siostrą o imieniu Manuela. To właśnie jego najbliżsi byli inspiracją to stworzenia pseudonimu Maluma gdyż pochodzi on od pierwszych dwóch liter imion jego rodziców i siostry.

W dzieciństwie muzyk był rozdarty pomiędzy swoimi dwoma pasjami piłką nożną a muzyką. Początkowo ojciec sprzeciwiał się temu żeby jego syn został piosenkarzem, gdyż wyobrażał go sobie jako międzynarodowego piłkarza. Jednak po tym, jak zdał sobie sprawę, że jego syn ma wrodzony talent do muzyki, postanowił go wspierać. Ostatecznie wspólnie razem zdecydowali, żeby podążać drogą muzyczną a w realizacji tego planu początkowo pomógł młodemu artyście jego wujek.

Przebieg kariery

W 2012 roku Maluma wydał swój pierwszy album Magia, który sprzedał się doskonale w Kolumbii. Poprzedził go wydany wcześniej debiutancki singiel „Farandulera”. Po wydaniu świetnie sprzedającej się płyty, nie trzeba było długo czekać na pierwsze sukcesy w całej Ameryce Łacińskiej i Stanach Zjednoczonych. Artysta promował album takimi utworami jak “Pasarla bien”, ”Obsesión” czy “Loco”. W 2013 roku muzyk nie zwalniał tempa a efektem jego działań była coraz bardziej rosnąca popularność oraz pierwsze prestiżowe wyróżnienia. Dostał nominację do Latin Grammy Award jako najlepszy nowy artysta 2013 roku oraz nominację do nagrody Najlepszego Artysty Latynoamerykańskiego na MTV Europe Music Awards. Dodatkowo uplasował się na muzycznych listach Billboardu co dało jego muzyce jeszcze większy rozgłos.

W 2014 roku został jurorem z jednym z muzycznych talent show La Voz kids de Caracol Televisión a w późniejszym okresie również w La Voz de Mexico. Rok później przyszedł czas na wyczekiwany przez fanów, kolejny album zatytułowany Pretty Boy, Dirty Boy. Krążek promowały takie piosenki jak “El tiki”, ”Borro cassette”, “El Perdedor” czy ”Sin contrato”. Płyta i promujące ją utwory, odniosła oczywiście ogromny sukces zarówno w krajach latynoskich jak i w Stanach Zjednoczonych. Osiągnęła wysoką pozycję w rankingu najczęściej pobieranych albumów z iTunes oraz wysokie pozycje na najbardziej prestiżowych muzycznych listach.

Następnie przyszedł czas na współprace m.in z takimi artystami jak Shakira, Thalia czy Ricky Martin. Maluma wystąpił gościnnie w takich hitach jak ”Chantaje””Desde esa noche””Vente Pa’ Ca” czy ”Clandestino”. Kolejnym albumem muzyka był wydany w 2018 roku album F.A.M.E.. Promowały go takie utwory jak ”Felices los 4” (artysta nagrał również wersję salsy z Marc Anthony), ”Marinero” czy ”Corazón (feat. Nego do Borel)”. Maluma miał możliwość promowania swojej płyty na jednych z najważniejszych wydarzenia muzycznych nie tylko w Ameryce Łacińskiej ale także w Stanach Zjednoczonych. Wystąpił bowiem ze swoim największym hitem z najnowszej płyty ”Felices los 4” na gali MTV Video Music Awards.

Kolejnym albumem piosenkarza był 11:11 wydany w 2019 roku, który promowała m.in. piosenka „Medellín”, nagrana w duecie z Madonną. Muzyk nie zwalnia tępa. Po wydanych w ostatnich latach albumach Papi Juancho (2020) i 7DJ (2021), już w tym roku będzie można zobaczyć go w filmie “Marry Me” u boku Jennifer Lopez.

Maluma prywatnie

Maluma prywatnie był związany jest z modelką i Dj Natalią Barulích, którą poznał na planie teledysku do piosenki ”Felices los 4”. Artysta posiada wiele pasji, oprócz muzyki, interesuje się piłką nożną. W dzieciństwie trenował tę dyscyplinę sportu ale ostatecznie zdecydował się zająć profesjonalnie muzyką. Kolumbijczyk świetnie sprawdza się także w świecie mody. W 2015 roku zaprojektował i wypuścił swoją pierwszą linię ubrań zatytułowaną tak samo jak jego druga płyta ”Pretty Boy, Dirty Boy”. Artysta aktywnie udziela się w mediach społecznościowych (Instagram, Facebook, Twitter), na których śledzi go miliony fanów. 


Dyskografia artysty:

2012 – “Magia”

2015”Pretty Boy, Dirty Boy”

2018”F.A.M.E.”

2019 – “11:11”

2020 – “Papi Juancho”

2021 – “7DJ”

Zdjęcie główne: lofficielmaroc.ma

 

Zobacz także:

➤  Antonio Banderas – Hiszpan, który podbił Hollywood

➤  ALVARO SOLER – kim jest hiszpański wokalista!

➤  JULIO IGLESIAS – legenda hiszpańskiej muzyki!

➤  NATALIA OREIRO – gwiazda „Zbuntowanego Anioła” po latach!

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here