MALUMA – kolumbijski idol młodego pokolenia!

Maluma jest bez wątpienia jednym z najlepiej zarabiających i rozchwytywanych, latynoskim wykonawców, młodego pokolenia.

Muzyk jest porównywany do największych gwiazd muzyki latynoskiej i trzeba przyznać, iż jego kariera rozwija się błyskawicznie. Maluma tak naprawdę nazywa się Juan Luis Londoño Arias. Muzyk urodził się 28 stycznia 1994r. w Medellín (Kolumbia). Jest synem Marlli Arias i Luis Alfonso Londoño oraz posiada starszą siostrą o imieniu Manuela. To właśnie jego najbliźsi byli inspiracją to stworzenia pseudonimu Maluma gdyż pochodzi on od pierwszych dwóch liter imion jego rodziców i siostry. W dzieciństwie muzyk był rozdarty pomiędzy swoimi dwoma pasjami piłką nożną a muzyką. Początkowo ojciec sprzeciwiał się temu żeby jego syn został piosenkarzem ponieważ wyobrażał go sobie jako międzynarodowego piłkarza. Jednak po tym, jak zdał sobie sprawę, że jego syn ma wrodzony talent do muzyki, postanowił go wspierać. Ostatecznie wspólnie razem zdecydowali, żeby podążać drogą muzyczną a w realizacji tego planu początkowo pomógł młodemu artyście jego wujek.

Przebieg kariery

W 2012r. Maluma wydał swój pierwszy album Magia, który sprzedał się doskonale w Kolumbii. Poprzedził go wydany wcześniej debiutancki singiel „Farandulera”. Po wydaniu świetnie sprzedającej się płyty, nie trzeba było długo czekać na pierwsze sukcesy w całej Ameryce Łacińskiej i Stanach Zjednoczonych. Artysta promował album takimi utworami jak “Pasarla bien”, ”Obsesión” czy “Loco”. W 2013r. muzyk nie zwalniał tempa a efektem jego działań była coraz bardziej rosnąca popularność oraz pierwsze prestiżowe wyróżnienia. Dostał nominację do Latin Grammy Award jako najlepszy nowy artysta 2013r. oraz nominację do nagrody Najlepszego Artysty Latynoamerykańskiego na MTV Europe Music Awards. Dodatkowo uplasował się na muzycznych listach Billboardu co dało jego muzyce jeszcze większy rozgłos.

 

 

W 2014r. został jurorem z jednym z muzycznych talent show La Voz kids de Caracol Televisión a w późniejszym okresie również w La Voz de Mexico. Rok później przyszedł czas na wyczekiwany przez fanów, kolejny album zatytułowany Pretty Boy, Dirty Boy. Krążek promowały takie piosenki jak “El tiki”, ”Borro cassette”, “El Perdedor” czy ”Sin contrato”. Płyta i promujące ją utwory, odniosła oczywiście ogromny sukces zarówno w krajach latynoskich jak i w Stanach Zjednoczonych. Osiągnęła wysoką pozycję w rankingu najczęściej pobieranych albumów z iTunes oraz wysokie pozycje na najbardziej prestiżowych muzycznych listach.

 

 

Następnie przyszedł czas na współprace m.in z takimi artystami jak Shakira, Thalia czy Ricky Martin. Maluma wystąpił gościnnie w takich hitach jak ”Chantaje””Desde esa noche””Vente Pa’ Ca” czy ”Clandestino”. Ostatnim albumem muzyka jest wydany w 2018r. album F.A.M.E.. Promowały go takie utwory jak ”Felices los 4” (artysta nagrał również wersję salsy z Marc Anthony), ”Marinero” czy ”Corazón (feat. Nego do Borel)”. Maluma miał możliwość promowania swojej płyty na jednych z najważniejszych wydarzenia muzycznych nie tylko w Ameryce Łacińskiej ale także w Stanach Zjednoczonych. Wystąpił bowiem ze swoim największym hitem z najnowszej płyty ”Felices los 4” na gali MTV Video Music Awards.

 

 

Maluma prywatnie

Maluma prywatnie związany jest z modelką i Dj Natalią Barulích, którą poznał na planie teledysku do piosenki ”Felices los 4”. Artysta posiada wiele pasji, oprócz muzyki, interesuje się piłką nożną. W dzieciństwie trenował tę dyscyplinę sportu ale ostatecznie zdecydował się zająć profesjonalnie muzyką. Kolumbijczyk świetnie sprawdza się także w świecie mody. W 2015r. zaprojektował i wypuścił swoją pierwszą linię ubrań zatytułowaną tak samo jak jego druga płyta ”Pretty Boy, Dirty Boy”. Artysta aktywnie udziela się w mediach społecznościowych (Instagram, Facebook, Twitter), na których śledzi go miliony fanów.

Maluma w związku ze światową trasą koncertową wystąpi na jedynym koncercie w Polsce, który odbędzie się 27 czerwca 2019r. w Ergo Arena (Gdańsk). Bilety do nabycia na stronie eventim.pl


Dyskografia artysty:

2012 – “Magia”

2015”Pretty Boy, Dirty Boy”

2018”F.A.M.E.”.

Zdjęcie główne: Victor Chavez

 

Zobacz także:

➤  JENNIFER LOPEZ – Ikona z Portoryko!

➤  ALVARO SOLER – kim jest hiszpański wokalista!

➤  JULIO IGLESIAS – legenda hiszpańskiej muzyki!

➤  NATALIA OREIRO – gwiazda „Zbuntowanego Anioła” po latach!

 

 

Podziel się:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.