Antonio Banderas – Hiszpan, który podbił Hollywood

0
4246
Antonio Banderas

Kto nie oglądał chociaż raz w życiu takich filmów jak “Desperado”, “Zabójcy” czy “Maska Zorro”? Słysząc m.in o tych produkcjach nasuwa się  jedno nazwisko – Antonio Banderas. Człowiek, który dzięki swojemu czarowi a przede wszystkim ogromnemu talentowi osiągnął w świecie filmu praktycznie wszystko.

Hiszpański aktor José Antonio Domínguez Bandera urodził się w  10 sierpnia 1960 r. w Maladze. Jego rodzicami byli nauczycielka Ana Banderas i policjant José Domínguez. Początkowo Antonio chciał został piłkarzem lecz niestety w wieku 14 lat doznał kontuzji stopy, która uniemożliwiła mu konstytuowanie kariery piłkarskiej. Artysta musiał znaleźć sobie nowy sposób na życie. Zapisał się więc na zajęcia teatralne w Maladze. Nowa pasja zaowocowała takim skutkiem, że w 1980 r. młody Antonio Banderas dołączył do madryckiego Teatru Narodowego.

Kariera Antonio Barderasa

Początki swojej kariery (podobnie jak hiszpańska aktorka Penelope Cruz) zawdzięcza wybitnemu reżyserowi Pedro Almodóvar. Zagrał m.in. w takich produkcjach jak “Prawo pożądania”, “Kobiety na skraju załamania nerwowego” czy “Zwiąż mnie”. Po serii udanych projektów, hiszpański aktor zainteresował swoim talentem, urokiem i wdziękiem międzynarodowych producentów. Amerykańska publiczność mogła go poznać w dokumencie przedstawiającym światowej sławy artystkę – Madonnę “Madonna: Truth or Dare” oraz dramacie “Filadelfia” do którego przygotowywał się intensywnie chodząc na kurs języka angielskiego.  Antonio swoją grą tylko potwierdził swój talent, dzięki czemu mógł rozwinąć skrzydła na światowym rynku filmowym.

Kariera Antonio Banderasa rozwijała się błyskawicznie więc przyszedł czas na największe produkcje filmowe, które przyniosły największą sławę hiszpańskiemu aktorowi. Artysta zagrał m.in w takich produkcjach jak “Wywiad z wampirem” u boku Brad Pitt i Tom Cruise, “Zabójcy” u boku Sylvester Stallon, “Desperado” u boku Salma Hayek czy “Maska Zorro” u boku Anthony Hopkins i Catherine Zeta-Jones. Pod koniec lat 90′ Antonio Banderas wyrobił sobie tak ogromną markę iż, mógł stanąć na równi z największymi hollywoodzkimi aktorami.

Życie prywatne aktora

Antonio Banderas był dwukrotnie zamężny. Pierwszą żoną aktora była hiszpańska aktorka Ana Lesa. Para poznała się w pracy i wzięła udział w takich filmach jak „Mujeres al borde de un ataque de nervios” i „Philadelphia”. W 1995 r. odbył się rozwód bez podawania konkretnego powodu rozpadu małżeństwa, pozostawały jedynie spekulacje. W tym samym roku Banderas poślubił hollywoodzką gwiazdę Melanie Griffith, którą poznał podczas kręcenia filmu „Zbyt wiele”. Rok później parze aktorów urodziła się córka, którą nazwali Stella del Carmen Banderas Griffith. Po prawie 20 latach małżeństwa, para złożyła pozew o rozwód w atmosferze skandalu. Aktor był widziany w towarzystwie Nicole Kempel przed oficjalnym rozwodem, na podstawie której spekulowano, że to właśnie ta kobieta była przyczyną rozwodu hollywoodzkiej pary.

 

 

Zobacz także:

➤  PENELOPE CRUZ – filmy i mężczyźni hiszpańskiej aktorki

➤  MALUMA – kolumbijski idol młodego pokolenia

➤  JULIO IGLESIAS – legenda hiszpańskiej muzyki

➤  JENNIFER LOPEZ – Ikona z Portoryko

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here