Zapierający dech w piersiach spacer w Hiszpanii, to nic innego jak El Caminito del Rey (Droga Króla). Jest jedną z najniebezpieczniejszych wędrówek na świecie. Ten podwieszony chodnik ulokowany jest nad spektakularnym wąwozem El Chorro.

Ta wędrówka poza utartymi szlakami jest idealna dla tych, którzy kochają dreszczyk emocji. To jedna z głównych atrakcji turystycznych w okolicach Malagi i wybrzeża Costa del Sol. Spacer słynną “Drogą Króla”, który trwa ponad godzinę to jedna z najbardziej ekscytujących rzeczy do zrobienia w Hiszpanii.

El Caminito del Rey rozciąga się pomiędzy miastami El Chorro i Ardales w okolicach Malagi. Trasa została pierwotnie zbudowana ponad 100 lat temu. Powstał akwedukt i kilka zapór na rzece Guadalhorce. Dzięki temu w bardzo łatwy sposób można było transportować towary wraz z pracownikami. To był szalony i bardzo ryzykowny wyczyn inżynierii a plotka głosi, że chociaż do prac na linach zatrudniono miejscowych marynarzy, najniebezpieczniejszą pracę wykonywali skazani.

Ukończenie prac i oficjalne otwarcie odbyło się w 1921r. w obecności króla Alfonsa XIII. El Caminito del Rey był strasznie degradowany przez lata po tym, jak jego użycie stało się zbędne. Betonowe płyty odpadły, pozostawiając odsłonięte metalowe pręty jako jedyny sposób na przejście. Wielu śmiałków próbowało przejść przez szlak i nie obyło się bez wypadków. Rząd hiszpański w końcu zamknął drogę, zabraniając wstępu. Do czasu odświeżenia i ponownego otwarcia Caminito del Rey było niedostępne przez półtorej dekady.

Kup bilet online>>

El Caminito del Rey
El Caminito del Rey

Jak dotrzeć do El Caminito del Rey?

Wejście północne (Ardales): parkingi, początek spaceru jednym z dwóch tuneli, budka wejściowa i autobus wahadłowy, który łączy się z wyjściem południowym.

Wyjście południowe (El Chorro): parkingi, autobus wahadłowy, który łączy się z wyjściem południowym, dworzec kolejowy (stacja Caminito del Rey) łączący spacerowiczów m.in. z Malagą, Sewillą i Rondą. Ze względu na duże zainteresowanie lepiej skorzystać z komunikacji niż samochodu.


Informacje praktyczne:

El Caminito del Rey – Ścieżka króla

Aby uniknąć stania w kolejkach do kasy oraz możliwości, że bilety będą wyprzedane  – KUP BILET ONLINE.
Adres: Calle Conde de Guadalhorce, 29550 Ardales.

 

 

Znajdź bilety na najlepsze atrakcje turystyczne w Andaluzji!

 

Zobacz także:

➤  Kościół Sagrada Familia w Barcelonie

➤  Muzeum Picassa w Barcelonie

➤  Plac hiszpański w Sewilli

➤  ALKAZAR – kompleks pałacowy w Sewilli

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here