Sewilla jest jednym z najciekawszych miast w całej Hiszpanii. Wypełniona jest po brzegi ciekawymi miejscami, atrakcjami i zabytkami tj. Plac Hiszpański, Katedra czy Złota Wieża. Dodatkowo wąskie, klimatyczne uliczki z muzyką Flamenco w tle, relaksują i robią ogromne wrażenie.

Jednym z najważniejszych zabytków w Sewilli jest zespół Królewskich Pałaców Alkazar (Reales Alcázares de Sevilla). Ten niezwykle zacny kompleks pałacowy jest bardzo często porównywany do chociażby Alhambry w Granadzie. Jedno trzeba przyznać, iż oba obiekty cieszą się ogromnym zainteresowaniem turystycznym i są jednymi z najczęściej odwiedzanych zabytków w całej Hiszpanii.

Alcazar (Sewilla) powstawał na przestrzeni wielu wieków począwszy od X wieku. Można podzielić go na sekcje pochodzące z następujących po sobie epok: mauretańskiej (XI-XII w.), gotyku (XIII wiek), mudéjar (XIV w.) oraz renesansu (XVI-XVI w.). Rezydencja była siedzibą władców arabskich, później została przejęta i przebudowana przez władców chrześcijańskich. W 1987r. Alcazar wraz z innymi obiektami tj. katedrą oraz budynkiem giełdy został wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Ten wspaniały zabytek był używany również jako miejsce dla scen serialu telewizyjnego HBO, Gra o Tron (Game of Thrones). Pałac posłużył także do nakręcenia serialu telewizji NBC Emerald City, opartego na Czarnoksiężniku z Krainy Oz.

Zwiedzanie Alkazar

Zwiedzanie kompleksu rozpoczynamy wchodząc przez Bramę Lwa (Puerta del León), która znajduje się tuż przy placu Plaza del Triunfo. Pierwsze kroki prowadzą nas na Lwi Dziedziniec (Patio del León), jeden z wielu malowniczych dziedzińców na terenie Alkazar (zaraz obok tj. Patio de las Doncellas, Patio de las Muñecas, Patio del Yeso czy Patio de la Montería i wiele innych). Każdy z nich posiada swoją własną historię i urok. We wnętrzu tego gigantycznego kompleksu pałacowego, znajdziemy wiele interesujących pomieszczeń z różnych epok.

Kup bilet online>>

Najważniejszym obiektem kompleksu jest Palacio Mudéjar. Pałac powstał na przestrzeni XIV wieku za czasów Pedra I Okrutnego. W późniejszym okresie natomiast został przebudowany przez Królów Katolickich na przełomie XV i XVI wieku. Na zwiedzanie Alkazar należy przeznaczyć przynajmniej 3-4 godziny, oczywiście przy dokładniejszych wędrówkach po dziedzińcach, komnatach i ogrodach może to zając więcej czasu. Wśród obiektów, które trzeba zobaczyć należy wymienić: Sala de la Justicia (Sala Sprawiedliwości), Salon de Embajadores (Sala Ambasadorów), Casa de Contratacion (Dom Kontraktowy), Baños de María de Padilla czy Palacio Gótico. Jedno jest pewne, obiekt jest godny uwagi i zdecydowanie należy do największych atrakcji turystycznych w Sewilli.

Ogrody AlcazarOgrody Alkazar (Jardines del Alcázar de Sevilla)

Oczywiście niezwykle malowniczą atrakcją w Alkazar w Sewilli są jego ogrody, który usytuowane są tuż za kompleksem pałacowym. Znajdziemy tu zielony labirynt z ponad 170 gatunkami drzew i krzewów na powierzchni około 60 tys. m². Dodatkowo przespacerować się można pośród wielu fontann, altan, kolumn czy stawów. Zatem po intensywnym zwiedzaniu pomieszczeń w kompleksie, warto zrelaksować się wśród egzotycznej roślinności, która bez wątpienia robi ogromne wrażenie.


Informacje praktyczne:

Alcazar (Sewilla) – nie trać czasu na stanie w kolejce po bilet – KUP BILET ONLINE

Adres: Patio de Banderas s/n, 41004 Sevilla

Godziny otwarcia: od października do marca w godz. 9:30-17:00, od kwietnia do września w godz. 9:30-19:00.

Zarezerwuj hotel w okolicy>>Booking.com

Znajdź bilety na najlepsze atrakcje turystyczne w Sewilli!

 

Zobacz także:

➤  LA RAMBLA – najsłynniejsza ulica w Barcelonie!

➤  Castillo de Santa Barbara – zamek w Alicante!

➤  Park Narodowy Teide na Teneryfie!

➤  MIASTO SZTUKI I NAUKI (Walencja) – Ciudad de las Arte y las Ciencias!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here