Muzeum Picassa w Barcelonie jest jednym z najciekawszych i najczęściej odwiedzanych muzeów w całej Hiszpanii. W stolicy Katalonii możemy zwiedzić cały szereg atrakcji i zabytków, aczkolwiek warto poświęcić chwilę i odwiedzić to ciekawe miejsce wypełnione twórczością tego wspaniałego artysty.

Aktualnie stała ekspozycja obejmuje ponad 4000 dzieł sztuki ze wszystkich etapów twórczości artysty.  Dodatkowo muzeum zaprasza do oglądania wystaw czasowych. Pablo Picasso urodził się w 1881 roku w Maladze. Do Barcelony przyjechał wraz z rodziną gdy miał 14 lat. To właśnie w tym mieście wykształcił się i ukierunkował swoją twórczość, dlatego chciał, aby miasto zapamiętało go na zawsze.

Muzeum Picassa w Barcelonie (Museu Picasso de Barcelona) zostało otwarte dla publiczności w 1963 roku w pałacu Palacio Aguilar przy ulicy Carrer Montcada 15. Zostało to osiągnięte dzięki woli artysty ale również za współpracą jego przyjaciela Jaume Sabartés. W muzeum można zobaczyć m.in. dwa pierwsze najważniejsze dzieła Picasso: Pierwsza Komunia (1896) oraz Nauka i Miłosierdzie (1897), kolekcje z 1917 roku czy serię Las Meninas (1957) i wiele innych.

Na świecie są jeszcze cztery muzea poświęcone Pablo Picasso, co świadczy jak artysta jest uważany i doceniany. Najbogatsza kolekcja dzieł znajduje się w muzeum w Barcelonie. Dodatkowo można zwiedzić muzeum w jego rodzinnym mieście Maladze (Museo Picasso). Następnie w Paryżu (Musée National Picasso), w miejscowości we francuskiej Prowansji  – Antibes (Musée Picasso) oraz w niemieckim Monachium (Graphikmuseum Pablo Picasso).


Praktyczne informacje:

Adres: Carrer de Montcada 15-23, 08003 Barcelona, Hiszpania.

Aby uniknąć kolejek –  KUP BILET WSTĘPU ONLINE>>

W Muzeum pod żadnym pretekstem nie można używać aparatów fotograficznych.

Zdjęcie główne: patrimoni.gencat.cat/

Zarezerwuj hotel w okolicy>>


Booking.com

Znajdź bilety na najlepsze atrakcje turystyczne w Barcelonie!

 

Zobacz także:

Kościół Sagrada Familia w Barcelonie

Pałac Królewski w Madrycie – jeden z najpiękniejszych zabytków w Europie

MIASTO SZTUKI I NAUKI (Walencja) – Ciudad de las Arte y las Ciencias

ALKAZAR – kompleks pałacowy w Sewilli

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here