Hiszpania jest krajem, który nie tylko doskonale sprawdza się jako miejsce do zwiedzania ale jest również inspiracją dla wielu producentów filmowych. Niezliczona ilość zabytków i malowniczych miejsc daje natchnienie wielu filmowym i serialowym historiom. Oto kilka najbardziej znanych produkcji zarówno filmowych jak i serialowych.

Gra o Tron (Game of Thrones)

Twórcy serialu wybrali wiele miejsc w Hiszpanii do kręcenia tego popularnego na całym świecie serialu. Sceny były kręcone m.in. w regionie Almerii z czteroramienną wieżą Torre de Mesa Roldan oraz na pustyni Tabernas. Kolejnymi miejscami były arena walk Plaza de toros de Osuna w Sewilli, Most Rzymski w Kordobie, sceny były również kręcone na starym mieście w Gironie czy w Parku krajobrazowym Bardenas Reales (Parque Natural de las Bardenas Reales) w regionie Nawarry. Nie można również zapomnieć o scenach w kompleksie pałacowym Alcazar (Sewilla), które były kręcone przez kilka dni.

Gwiezdne wojny (Star Wars)

Plac Hiszpański (Plaza de España) w Sewilli był miejscem wybranym przez twórców, aby zarejestrować przybycie senatora Amidali na planetę Naboo. W scenie Anakin Skywalker i Amidala spacerują po placu niosąc torby podczas rozmowy.

Vicky Cristina Barcelona

Nie można nie wspomnieć o filmie Vicky Cristina Barcelona w reżyserii Woody’ego Allena. Film był kręcony jak sama nazwa wskazuje w Barcelonie. W filmie możemy zobaczyć piękne Penélope Cruz, Scarlett Johansson i oczywiście Javier Bardem.

Ultimatum Bourne’a (The Bourne Ultimatum)

Głównego bohatera Jason Bourne również możemy zobaczyć w Hiszpanii. Szczególnie w trzecim filmie sagi agent Bourne jedzie do Madrytu, gdzie przechodzi przez stację Atocha (la Estación de Atocha) i odwiedza mieszkanie na jednej z ulic Madrytu.

Szybcy i wściekli 6 (Fast & Furious 6)

Vin DIesel, Paul Walker i cały jego zespół ruszyli swoimi niesamowitymi samochodami wzdłuż dróg Teneryfy w szóstej części sagi. I nie tylko. W swoim przejściu spowodowali oczywiście fikcyjne zniszczenie mostu, co stworzyło wspaniałą i spektakularną scenę.

 

 

Zdjęcie główne: wall.alphacoders.com/

Zobacz także:

➤  Dom z papieru ┃ La Casa de Papel – hiszpański hit Netflix

PEDRO ALMODÓVAR – najważniejsze filmy reżysera

ZBUNTOWANY ANIOŁ – latynoski serial który podbił Polskę

Brzydula (1999) – serial wszech czasów

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here