PENELOPE CRUZ – filmy i mężczyźni hiszpańskiej aktorki

0
7459
Penelope Cruz filmy

Penelope Cruz urodziła się 28 kwietnia w 1974 roku w Alcobandas koło Madrytu. Dorastała z rodzicami (sprzedawcą Eduardem Cruz i fryzjerką Encarny Sanchez) i dwójką rodzeństwa. Penelope swoją karierę zaczynała jako tancerka, już od najmłodszych lat uczęszczała na lekcje tańca. Jednak po udanym debiucie w hiszpańskiej telewizji porzuciła taniec dla aktorstwa.

Pierwszym filmem po którym została zauważona był komedio-dramat “Szynka Szynka”, w którym zagrała dość wyzwoloną szwaczkę. W produkcji obok Penelope zagrał jej obecny mąż Javier Bardem, z którym ma dwójkę dzieci Leonardo i Lunę. Mimo tego iż para znała się od dawna i kilkukrotnie grała razem w produkcjach filmowych, związali się ze sobą kilkanaście lat później. Ogromny wpływ na talent i karierę aktorki miał reżyser Pedro Almodóvar. Artystka zagrała u niego kilkukrotnie w takich produkcjach jak, Drżące Ciało, Wszystko o mojej matce,czy Volver. Mówi się, że w główniej mierze za sprawą reżysera, otworzyły się Penelope drzwi do światowej kariery w Hollywood.

Penelope Cruz zagrała w takich produkcjach jak Vanilla Sky u boku Toma Cruza, z którym również była w 3-letnim  związku (mówi się, że jednym z najdłuższych). Film odniósł ogromy sukces, co również wiązało się z ogromną popularnością hiszpanki na świecie. Kolejnymi prestiżowymi produkcjami  były m.in takie filmy jak “Blow” u boku Johny’ego Deppa, “Gothika”, “Jeźdźcy Apokalipsy”, “Sahara”,”SEXiPistols“, “Elegia“. Jednak największym osiągnięciem dla Penelope Cruz była rola z 2008 roku w komedii obyczajowej Vicky Cristina Barcelona  Woddy’ego Allena, gdzie zagrała u boku Scarlett Johansson i Javiera Bardema. Powyższa produkcja była dla aktorki przełomowym etapem w jej życiu ponieważ za tą rolę dostała Orcara a w życiu prywatnym związała się z obecnym mężem.

W życiu prywatnym Penelope była bardzo “kochliwa”. Zanim związała się z obecnym mężem, miała na swoim koncie romanse m.in z Mattem Damonem, Tomem Cruise’em, Matthew McConaugheyem i Joshem Hartnettem i wiele innym do którym sama się nie przyznawała. Większość z nim poznawała na planach filmowych i trzeba przyznać, że mężczyźni tracili dla niej głowę. Nic dziwnego, aktorka była i jest uważana na jedną z najpiękniejszych kobiet świata. Prestiżowe magazyny nie jednokrotnie podkreślały ten fakt. Nieskazitelna uroda i hiszpański gorący temperament to był środek uzależniający dla mężczyzn w Hollywood. Dziś hiszpańska aktorka może uważać się za kobietę spełnioną, matkę i kochającą żonę.

Czym się zajmuje obecnie Panelope Cruz?

Obecnie mieszka w Hiszpanii wraz z mężem i dziećmi i jak bardzo często podkreśla, że chce być blisko swojej rodziny. Aktorka w dalszym ciągu jest aktywna zawodowo. Mogliśmy ją oglądać m.in w produkcji “Kochając Pabla, nienawidząc Escobara”, jak również w serialu “Zabójstwo Versace: American Crime Story“, gdzie wciela się w postać Donatelli Versace.

W ostatnim czasie mieliśmy także polski akcent z udziałem hiszpańskiej aktorki. Artystkę można było oglądać w reklamie piwa Karmi u boku polskiego aktora Jana Wieczorkowskiego. W reklamie możemy również zaobserwować jak aktorka zmaga się z trudnym językiem polskim – „nie jest takie słodkie, jak myślisz” .

 

Zobacz także:

➤  JENNIFER LOPEZ – Ikona z Portoryko!

➤  JULIO IGLESIAS – legenda hiszpańskiej muzyki

➤  ALVARO SOLER – kim jest hiszpański wokalista

➤  RAFAEL NADAL – Najlepszy hiszpański tenisista

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here