Różowa laguna i flamingi- w Las Coloradas w Meksyku

2
9931
Różowa Laguna

Ile osób oglądało zdjęcia na Instagramie różowej laguny w Las Caloradas w Meksyku, myśląc, że to jest zwyczajny fotomontaż? A jednak to zjawisko istnieje naprawdę i turyści z całego świata przyjeżdżają, aby ujrzeć na własne oczy ten nieziemski widok.

Wielu z nich przyznaje, że w życiu czegoś tak pięknego nie widzieli i musieli odczekać chwilę, żeby uwierzyć w to co widzą naprawdę. To właśnie tam powstają najbardziej malownicze zdjęcia pokazywane w mediach społecznościowych. Różowa laguna położona jest w wiosce rybackiej zwanej Las Coloradas, na wschodnim krańcu półwyspu Jukatan w Meksyku. Zastanówmy się zatem, dlaczego woda w tym miejscu ma tak niepowtarzalny kolor. Magia? Otóż nie, Laguna swoją barwę zawdzięcza czerwonemu planktonowi oraz skorupniakom zwanym artema.

Możemy również zaobserwować w okolicy bryły soli ponieważ w przeszłości w tym właśnie regionie funkcjonowały kopalnie tego minerału. Meksyk jest niewątpliwie jednym z najpiękniejszych zakątków świata, dlatego warto rozważyć podróż do tego wyjątkowego miejsca.

 

Rezerwat Biosfery Ria Lagartos

Flamingi
Flamingi

Miejscowość Las Coloradas wchodzi w skład Rezerwatu Biosfery Ria Lagartos, który nazwę podobno zawdzięcza żyjącym tu krokodylom. Jest to ogromny obszar, w którego skład wchodzą plaże, lasy namorzynowe, bagna, wydmy, laguny oraz różnego rodzaju egzotyczna roślinność. Znajdują się tu również miejscowe wsie o nazwach: Rio Lagartos, Las Coloradas i El Cuyo, z szacowaną ludnością na ok 7000 tys. Mieszkańcy zajmują się głownie połowem ryb, hodowlą zwierząt ale również turystyką ponieważ doskonale zdają sobie sprawę z ogromniej popularności tego miejsca na całym świecie.

Występuje tu niezliczona ilość gatunków płazów, ssaków, ptaków m.in doskonale znane z mediów społecznościowych różowe flamingi. Swój wspaniały kolor zawdzięczają dzięki zabarwionym krewetkom, które są głównym ich pożywieniem. Zwracamy uwagę iż, mikro organizmy żyjące w wodzie nie zabarwiają tylko samej powierzchni ale również żyjące w wodzie krewetki. Rezerwat wielokrotnie został zniszczony przez huragany i silne deszcze (pochodzące z Atlantyku i Karaibów), dlatego jest wliczony do strefy wysokiego ryzyka.

Znajdź bilety na najlepsze atrakcje turystyczne w Hiszpanii!

Zobacz także:

➤  MACHU PICCHU (Peru) – zaginione miasto Inków

➤  HUACACHINA – Oaza na środku pustyni w Peru

➤  SALTO ANGEL (Wenezuela) – najwyższy wodospad świata

➤  TANGO ARGENTYŃSKIE – narodowy symbol Argentyny

 

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here