Manuela serial

Argentyńscy producenci mogą pochwalić się wieloma serialowymi produkcjami ubiegłego wieku. Jedną z nich była telenowela Manuela z 1991 roku.

W głównych rolach w serialu Manuela zagrali Grecia Colmenares i Jorge Martínez. Aktorzy mieli za sobą już ogromny sukces po ekranizacji telenoweli Maria (María de Nadie) z 1985 roku, gdzie również wcielili się główne role. Manuela została wyprodukowana także w wersji włoskiej. Utwór do czołówki serialu zaśpiewał sam Julio Iglesias (wersja argentyńska) a fabuła inspirowana była książką A Sucessora, napisaną przez brazylijską pisarkę Carolina Nabuco. Po ogromnym sukcesie na całym świecie serial Manuela  doczekał się peruwiańskiego remake’u, zatytułowanego Izabella. Główne role zagrali Ana Colchero i Christian Meier (znany głównie z roli w serialu Luz Maria z 1998 roku).

Streszczenie serialu Manuela

Serial Manuela opowiada historię dwóch sióstr Manueli i Isabel. Urodzona z zakazanego związku Isabel zostaje zabrana do Argentyny i adoptowana przez bogatą damę Madame Guerrero. Jej biologiczna matka była zmuszona zrzec się praw do córki lecz została zatrudniona w posiadłości jako guwernantka aby być blisko córki. 10 lat później rodzi się siostra Izabel (po stronie ojca), o imieniu Manuela, która dorastała w argentyńskim miasteczku Cañada Seca. Losy dwóch sióstr splatają się w obliczu miłości tego samego mężczyzny, Fernando. Zamożny mężczyzna  zakochuje się w Izabel i oboje stają na ślubnym kobiercu. Małżeństwo niestety nie trwało długo, ponieważ Izabel ulega poważnemu wypadkowi na morzu i zostaje uznaną za zmarłą. Jakiś czas później Fernando poznaję Manuelę, która jest urzekająco podobna do jego zmarłej żony. Para zakochuje się w sobie i biorą ślub. Izabel natomiast odzyskuje siły lecz w skutek wypadku ma zmasakrowaną twarz. Z pomocą Bernardy postanawia obrócić życie Manueli w prawdziwe  piekło, ukazując się jej jako duch zmarłej żony Fernanda z maską na twarzy.


Emisja serialu – 1991r.

Produkcja – Argentyna

Ilość odcinków – 228

Muzyka tytułowa – Julio Iglesias – Manuela

Obsada:

Grecia Colmenares: Isabel Guerrero / Manuela Verezza
Jorge Martínez: Fernando Salinas
María Rosa Gallo: Bernarda
Gabriel Corrado: Rudy Verezza
Silvia Kutika: Mariana Verezza
Cristina Murta: Mercedes Verezza
Marita Ballesteros:Teresa Salinas

 

Zobacz także:

➤  Maria z przedmieścia (1995) – kultowy serial z Thalíą

➤  Brzydula (1999) – serial wszech czasów

➤  ZBUNTOWANY ANIOŁ – latynoski serial który podbił Polskę

➤  ESMERALDA – meksykański serial lat 90′

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here