Thalía jest jedną z najbardziej znanych i rozchwytywanych latynoskich artystów wszech czasów. Piosenkarka zyskała największą popularność w latach 90-tych, gdzie oprócz występów na scenie, zagrała w kilku telenowelach meksykańskich tj. Marimar, Maria z Przedmieścia czy Rosalinda.

Ariadna Thalía Sodi Miranda urodziła się 26 sierpnia 1971 roku w Meksyku. Jest córką malarki Yolandy Mange i naukowca Ernesto Sodi Pallaresa i najmłodszą z pięciu sióstr. Już od wczesnych lat Thalía była zapisywana na lekcje muzyki czy aktorstwa, dzięki czemu brała udział w spektaklach w teatrze. W 1986 roku dołączyła do zespołu Timbiriche i zaczęła stawiać pierwsze kroki na rynku muzycznym. W miedzy czasie dostawała również propozycje aktorskie, z których korzystała i stawała się coraz bardziej rozpoznawalną artystką w krajach latynoskich. Od 1990 roku artystka rozpoczyna solową karierę, nagrywając swoją pierwszą płytę zatytułowaną “Thalia”.

Thalía rozbłysła w latach 90-tych

Prawdziwy przełom w jej karierze nastąpił w latach 90-tych, kiedy zagrała w telenoweli Marimar (1994). Serial odniósł ogromny sukces na całym świecie a tytułowa piosenka, którą sama zaśpiewała jest jednym z największych przebojów w karierze artystki. Po ogromnym sukcesie telenoweli, przyszedł czas na kolejne – Maria z przedmieście/ María la del barrio (1995) oraz Rosalinda (1998), która uważana była za najdroższą produkcję Televisa w całej historii, a sprzedana została aż do 135 krajów.

Seriale tylko zapieczętowały pozycję Thalii na rynku. Piosenki nagrane do seriali nie schodziły z list przebojów a dodatkowo artystka nie zwalniała tępa z nagrywaniem płyt. Nagrała takie hity jak “Amor a la mexicana”, “Mujer Latina” czy “Piel morena”. Po 2000 roku artystka tylko umacniała swoją pozycję na rynku muzycznym, nagrywając nowe płyty tj. “Arrasando”, “Thalía” czy “El Sexto Sentido”. Co najważniejsze, uzyskiwały status złotej płyty i platynowej również pora granicami krajów latynoskich i Stanów Zjednoczonych. Największe wyniki w sprzedaży odnotowano w takich krajach jak Hiszpania, Rosja, Izrael, Portugalia, Czechy czy Grecja.

Wśród swoich licznych osiągnięć i milionów sprzedanych płyt, Thalía posiada swoją gwiazdę na alei sław w Miami (ma też jedną w Argentynie i jedną w Wenezueli). W 2013 roku piosenkarka otrzymała gwiazdę na Hollywood Walk of Fame za całokształt twórczości. Artysta ma koncie wiele najbardziej prestiżowych nagród muzycznych tj. Latin Grammy, Billboard Latin Music Awards, Lo Nuestro, People’s Choice i wiele innych. Była także nominowana do Oscarów i Złotych Globów za ścieżkę dźwiękową do filmu Anastacia.

Thalía w życiu prywatnym

Prywatnie Thalía jest szczęśliwą mężatką od 20 lat z producentem Tommy Mottola. Para pobrała się w nowojorskiej katedrze św. Patryka, a na uroczystości uczestniczyli tacy artyści jak Jennifer López, Bruce Springsteen, Julio Iglesias, Robert De Niro, Juan Gabriel czy Michael Jackson. Para doczekała się dwójki dzieci, córki Sabrina Sakaë (ur. w 2007r.) i syna Matthew Alejandro (ur. w 2011r.). Wcześniej artystka miała kilka nieudanych związków, m.in. z aktorem Fernando Colunga, z którym grała w serialu Maria z przedmieścia. 22 września 2002 roku rodzina artystki przeżyła ciężkie chwile za sprawą porwania sióstr Laury Zapata i Ernestiny Sodi. Po opłaceniu okupu obie zostały wypuszczone przez porywaczy. Po tych nieprzyjemnych wydarzeniach Ernestina Sodi napisała książkę “Líbranos del mal”, w której opisała te traumatyczne chwile.


Dyskografia:
Thalía (1990)
Mundo de Cristal (1991)
Love (1992)
En éxtasis (1995)
Nandito Ako (1997)
Amor a la Mexicana (1997)
Arrasando (2000)
Con Banda Grandes Exitos (2001)
Thalía (2002)
Thalia`s Hits Remixed (2003)
Thalía (English) (2003)
Greatest Hits (2004)
El Sexto Sentido (2005)
El Sexto Sentido Re-Loaded (2006)
Lunada (2008)[7]
Primera Fila [Live] (2009)[8]
Primera Fila …Un Ańo Despues [Live] (2010)
Habítame siempre (2012)[9]
Habitame Siempre Edicion Especial CD/DVD/Blu-Ray (2012)
Thalia (Brasil) (2013)
Viva Kids Vol. 1 (2013)
Viva Tour en Vivo [Live] (2013)
Amore Mío (2014)[10]
Latina (2016)
Valiente (2018)

Zdjęcie główne: latintimes.com

Zobacz także:

➤  MALUMA – kolumbijski idol młodego pokolenia

➤  Antonio Banderas – Hiszpan, który podbił Hollywood

➤  NATALIA OREIRO – gwiazda „Zbuntowanego Anioła” po latach!

➤  PENELOPE CRUZ – filmy i mężczyźni hiszpańskiej aktorki

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here