ESMERALDA – meksykański serial lat 90′

0
6133
Esmeralda serial

Latynoskie telenowele w latach 90′ przeżywały prawdziwe oblężenie na całym świecie. Produkcje sprzedawały się jak ciepłe bułeczki a losy nie jednej bohaterki gościły wieczorami w milionach domów. Jedną z takich bohaterek była tytułowa Esmeralda. Serial był emitowany we wszystkich krajach latynoskich, europie środkowej i wschodniej.

W głównych rolach zagrali Leticia Calderón i Fernando Colunga. Telenowelę Esmeralda wyróżniało to, iż główna bohaterka była niewidoma. Dziewczyna ujęła publiczność swoją wrażliwością a zarazem zaradnością ze swoim kalectwem. Miliony widzów śledziło poczynania Esmeraldy, z nadzieją, iż pewnego dnia odzyska wzrok. W Polsce oglądalność serialu była tak ogromna, że stacja telewizyjna podjęła decyzję o powtórnej emisji serialu. W odwiedziny do naszego kraju, na zaproszenie stacji telewizyjnej przyjechała również główna bohaterka Leticia Calderón. Telenowela doczekała się remake’u w 2017 roku “Sin tu mirada” (polski tytuł “Światło twoich oczu”).

 

Streszczenie serialu Esmeralda

Pewnej nowy w dwóch różnych domach przychodzą na świat dwoje dzieci (dziewczynka i chłopczyk). Po urodzeniu chłopca, jego matka umiera a dziewczynka początkowo wydawało się, że była martwa. Oba porody przyjmowała ta sama kobieta. Niania bardzo zamożnej rodziny dziewczynki, namówiła kobietę aby podmieniła noworodki, dając jej w zamian kosztowne kolczyki. Kobieta o imieniu Dominga zgodziła się na zamianę a chwilę później zdała sobie sprawę, iż dziewczynka jednak żyje. Postanowiła wychować ją sama, niestety w niedalekiej przyszłości okazało się, że niemowlę nie widzi.

Minęły lata a dziewczynka zwana Esmeraldą, wyrosła na piękną kobietę, która bardzo dobrze radzi sobie ze swoim kalectwem. Jej opiekunka była biedną kobietą więc nie mogła dostarczyć dziecku dostatniego życia, ale nauczyła dziewczynkę pokory, miłości i dobroci serca. Chłopiec natomiast o imieniu Jose Armando, wychowany w zamożnej rodzinie, wyrósł na przystojnego mężczyznę. Kończy studia medyczne i powraca jako szanowany lekarz do rodzinnego domu. Tam poznaje niewidomą dziewczynę Esmeraldę, która robi na nim ogromne wrażenie. Wkrótce para zakochuje się w sobie lecz niestety na przeszkodzie do ich szczęścia staje rodzina Jose Armanda i jego narzeczona.


Emisja serialu – 1997r.

Produkcja – Meksyk

Ilość odcinków – 137

Muzyka tytułowa – Javier Rodríguez – Esmeralda

Obsada:

Leticia Calderón – Esmeralda Rosales-Peñarreal

Fernando Colunga – José Armando Peñarreal De Velasco

Laura Zapata – Fátima Linares Vda. de Peñarreal

Nora Salinas – Graciela ‘Gracielita’ Peñarreal Linares de Valverde

Alejandro Ruiz – Adrián Lucero

Enrique Lizalde – Don Rodolfo Peñarreal

Raquel Morell – Doña Blanca de Velasco de Peñarreal.

 

Zobacz także:

➤  Dom z papieru ┃ La Casa de Papel – hiszpański hit Netflix!

➤  LUZ MARÍA (1998)- niezapomniany Peruwiański serial!

➤  Maria z przedmieścia (1995) – kultowy serial z Thalíą!

➤  Brzydula (1999) – serial wszech czasów!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here