ZBUNTOWANY ANIOŁ – latynoski serial który podbił Polskę

1
5227
Zbuntowany Anioł

Zbuntowany Anioł (Muñeca brava) to chyba najbardziej popularna telenowela jaka była emitowana w Polsce w latach 90-tych. Tysiące polaków zasiadało przed telewizory by śledzić losy młodej dziewczyny, wychowanej w klasztorze, która rozpoczyna pracę jako służąca.

W głównych rolach zagrali Natalia Oreiro i Facundo Arana, dla których zdecydowanie to była najważniejsza dotychczasowa rola. Serial był wyemitowany w ponad 80 krajach i praktycznie w każdym odniósł odgrommy sukces. Dodatkowo produkcję promował wydany przez Natalię Oreiro album, który również sprzedał się w ogromnym nakładzie na całym świecie. Utwory z krążka można było słuchać w każdym odcinku, a tytułową piosenkę “Cambio Dolor” w czołówce serialu. Już w trakcie pierwszej emisji serialu (ponieważ był emitowany wielokrotnie w Polsce), główna bohaterka odwiedziła nasz kraj, wzbudzając ogromny zachwyt wśród polaków.

Dlaczego Zbuntowany Anioł odniósł tak ogromny sukces?

W latach 90-tych telenowele latynoskie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem w Polsce i na całym świecie. Emitowane były o wieczornych porach kiedy to oglądalność była największa a więc konkurencja była ogromna. Jest wiele teorii dlaczego to właśnie Zbuntowany Anioł odniósł największy sukces. Zdecydowanie wyróżniał go na tle innych telenowel, fakt, iż był to serial komediowy. Dodatkowo największy zachwyt wśród widzów zbudziła świetnie zagrana rola przez główną bohaterkę, Natalię Oreiro. Kropką nad i była nagrana płyta przez Natalię z tytułową piosenką “Cambio Dolor”, która sprzedała się w milionach egzemplarzy na całym świecie. Serial już od pierwszych odcinków wyróżniał się na tle innych telenowel, był śmieszny a zarazem wzruszający z doskonałą grą aktorską.

Streszczenie serialu

Historia opowiada o młodej dziewczynie Milagros (Natalia Oreiro), która jest sierotą i wychowuje się w klasztorze. Po ukończeniu 18 lat, musiała opuścić swój dotychczasowy dom i rozpoczęła pracę jako służąca u bardzo zamożnej rodziny Di Carlo. Dziewczyna nie zdaje sobie sprawy z tego, iż właścicielem tego domu jest jej ojciec Federico Di Carlo (Arturo Maly). Dodatkowo nie jest dobrze traktowana przez członków rodziny z wyjątkiem matki Federica i jego przyszywanego syna – Iva (Facundo Arana), w którym się zakochuje. Sytuacja staje się bardziej napięta, kiedy Federico dowiaduje się, iż Milagros jest jego córką. Przyszły deputowany, obawia się, że nieślubne dziecko zniszczy jego karierę polityczną. Milagros z czasem zdobywa serce syna pana domu, który również się w niej zakochuje. Ivo jednak obawia się związku ze służącą, dodatkowo jego matka kategorycznie się na to nie godzi, wielokrotnie ubliżając młodej dziewczynie.


Emisja serialu – 1998-1999r.

Produkcja – Argentyna

Ilość odcinków – 270

Muzyka tytułowa – Natalia Oreiro – Cambio dolor

Obsada:

Natalia Oreiro – Milagros Esposito
Facundo Arana – Ivo Di Carlo
Fernanda Mistral – Luisa Rapallo de Di Carlo
Verónica Vieyra – Victoria Di Carlo Rapallo
Lydia Lamaison – Angélica de Di Carlo
Arturo Maly – Federico Di Carlo
Norberto Díaz – Damián Rapallo

 

Zobacz także:

➤  Maria z przedmieścia (1995) – kultowy serial z Thalíą

➤  Brzydula (1999) – serial wszech czasów

➤  LUZ MARÍA (1998)- niezapomniany Peruwiański serial

➤  Dom z papieru ┃ La Casa de Papel – hiszpański hit Netflix

 

1 KOMENTARZ

  1. Ah te wspomnienia, kiedy wyśmiewałam się z koleżanek, które to namiętnie oglądały jak byłam w podstawówce i przeżywały szczególnie zakończenie. <3
    I to jest dobry powód, żeby obejrzeć do jeszcze raz, ale tym razem w oryginale! Dzięki 😀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here