Wodospady Algar na Costa Blanca

0
6841
wodospady Algar

W połowie drogi między Benidorm a Alteą leży malownicza wioska Callossa d’en Sarrià. W tym miejscu możesz cieszyć się nietkniętą przyrodą i świeżą, czystą wodą, którą dostarczają wodospady Algar (Fuentes de Algar).

Trasa do wodospadów Algar sama w sobie jest sporym doznaniem, z tarasami drzew migdałowych i pomarańczowych. Ten obszar z naturalnymi źródłami jest znany z transportu większości owoców i innych produktów, które regularnie degustujemy na naszych stołach. Dla turystów lubiących piesze wycieczki jest to wspaniałe miejsce o naturalnym pięknie i zdecydowanie powinno być postrzegane jako obowiązkowa atrakcja turystyczna podczas wizyty na wybrzeżu Costa Blanca.

Kup bilet online>>

Słodka woda doskonale nadaje się do pływania, a latem zapewnia bardzo pożądane chłodzenie. Dlatego w okresie wakacyjnym może być tu dość tłoczno. Wodospady Algar są połączone malowniczym szlakiem wędrownym z fortem Bèrnia, który został wybudowany w 1562 roku. To doskonały przykład renesansowej architektury militarnej.

Ogród botaniczny Cactus d´Algar i Dino Park Algar

Upewnij się, że masz dobre buty do chodzenia i solidne nogi. Na miejscu dodatkowo znajduje się ogród botaniczny Cactus d´Algar, w którym na pięćdziesięciu tysiącach metrów kwadratowych znajduje się ponad pięćset różnych gatunków kaktusów. Dodatkowo, na miejscu czekać będzie nie lada gratka dla miłośników dinozaurów. Park tematyczny Dino Park Algar, w którym będzie można zaobserwować statyczne i ruchome modele dinozaurów.


Praktyczne informacje:

Aby uniknąć stania w kolejce, najlepszym sposobem na zwiedzenie jest zakup biletów online – KUP BILET ONLINE

Adres: Partida Algar, s/n, 03510 Callosa d’en Sarrià, Alicante, Hiszpania.

Las Fuentes del Algar (wodospady Algar) są łatwo dostępne. Wystarczy jechać w kierunku Callosa d’en Sarrià. Droga do wodospadów jest oznakowana i biegnie wąskimi, krętymi uliczkami. Możesz zaparkować na jednym z wielu parkingów tuż przed wejściem.


Znajdź bilety na najlepsze atrakcje turystyczne na Costa Blanca!

Zobacz także:

➤  PALMERAL DE ELCHE – Gaj palmowy obok Alicante

➤  Castillo de Santa Barbara – zamek w Alicante

➤  Hogueras de San Juan – największe święto w Alicante

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here