Jungle Park to zoologiczno-botaniczny park, który zlokalizowany jest na południu Teneryfy w pobliżu kurortów Costa Adeje. To ciekawe miejsce zajmuje powierzchnię aż 75.000 m² i wypełnione jest po brzegi różnymi gatunkami zwierząt, egzotyczną roślinnością, jaskiniami i lagunami.

Jungle Park jest idealnym miejscem dla całej rodziny. Niezliczona ilość ścieżek, tuneli czy mostów linowych, kryje za sobą wiele niespodzianek. Na terenie ogrodu zarówno zoologicznego jak i botanicznego można zobaczyć wiele gatunków zwierząt tj. lwy, tygrysy, pumy, szympansy, gibony, małpy Titis, krokodyle, aligatory, węże, hipopotamy, pingwiny i wiele innych. Nie można nie wspomnieć o licznych gatunkach ptaków znajdujących się na terenie parku, które urozmaicają krajobraz i dają poczucie przebywania jak w prawdziwej dżungli.

Atrakcje w Jungle Park

Głównymi atrakcjami w Jungle Park na Teneryfie są pokazy na żywo ptaków zarówno egzotycznych jak i drapieżnych. Zabawne wyczyny i sztuczki kolorowych papug rozbawią każdego a imponujące show w powietrzu m.in. orłów czy kondorów wprawią widzów w osłupienie. Dodatkowo możemy obejrzeć na żywo pokazy lwów morskich, które swoją zwinnością rozczulą zarówno dorosłych jak i najmłodszych.

To jeszcze nie koniec atrakcji. W Jungle Park znajduje się 300 metrowy tor linowy z przeszkodami zwany Jungle Raid, który jest wyśmienitą atrakcją dla dzieci. Przeżyją prawdziwą przygodę wędrując przez tunele linowe czy drewniane mosty. Dodatkowo ciekawa atrakcja czeka na trochę starsze dzieci i dorosłych w 800-metrowym Torze Bobslejowym. Dokładniej jest to zjazd w metalowej rynnie na specjalnym pojeździe.

Kup bilet online>>


Informacje praktyczne:

Bilety wstępu do Jungle Park (Teneryfa) najlepiej kupić z wyprzedzeniem aby uniknąć stania w kolejkach – KUP BILET ONLINE
Godziny otwarcia: od 10:00 do 17:30
Adres: Urbanización Las Águilas del Teide s/n, 38640 Arona – Tenerife Sur.

 

Znajdź bilety na najlepsze atrakcje turystyczne na Teneryfie!

 

Zobacz także:

Park Narodowy Timanfaya na Lanzarote

Park Narodowy Teide na Teneryfie

JARDÍN CANARIO – największy ogród botaniczny w Hiszpanii

SIOUX CITY PARK – park rozrywki na Gran Canarii

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here