Hiszpania to kraj, który wypełniony jest po brzegi ciekawymi imprezami kulturalnymi. Praktycznie w każdym miesiącu w roku można wyszukać interesujące wydarzenia w różnych regionach kraju.

Jednym z najciekawszych imprez jest karnawał na Teneryfie (Karnawał w Santa Cruz de Tenerife). Odbywa się na przełomie lutego i marca, na tydzień przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. Ponoć jest to drugi najważniejszy karnawał zaraz po najsłynniejszym w Rio de Janeiro. W 1980 roku został ogłoszony przez Sekretarza Stanu ds. Turystyki Festiwalem Turystycznym o międzynarodowym znaczeniu. Dlaczego ta fiesta cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem?

Karnawał na Teneryfie (El Carnaval de Tenerife) to festiwal pogański, który przybył na wyspę w XVI wieku za sprawą Hiszpanów i Portugalczyków. Szczęśliwe lata dwudzieste, w XX wieku i przybycie turystów wniosły ogromne zmiany i chociaż było to zakazane przez dyktaturę, nadal odbywały się tajne imprezy. Wraz z demokracją odzyskuje siłę a w 1980 roku zostanie ogłoszony Międzynarodowym Festiwalem Turystycznym.

Impreza jest obchodzona we wszystkich miastach na wyspie, ale z największym rozmachem i blaskiem w Santa Cruz de Tenerife i Puerto de la Cruz. Święto na ulicy rozpoczyna się w piątek, który poprzedza karnawałowy wtorek i ma swój szczyt w nocy, kiedy tysiące uczestników tańczą i bawią się do wczesnych godzin następnego dnia. Zabawa oczywiście odbywa się zarówno w dzień, jak i w nocy, aż do środy popielcowej. Tego dnia mieszkańcy Santa Cruz de Tenerife świętują tzw. „Pogrzeb Sardynki” (duch karnawału pod postacią sardynki), kończąc zabawę. Jednak uroczystość rozpoczyna się ponownie w następny weekend, pod nazwą „Piñata Chica”, która jest już oficjalnym zamknięciem karnawału na Teneryfie.

Jedną z najbardziej znanych atrakcji są wybory Królowej Karnawału na Teneryfie, które odbywają się w pierwszym tygodniu obchodów. Wśród najpiękniejszych dziewcząt wybierana jest jedna a imponującym dodatkiem są wymyślne kostiumy, które powstają miesiącami i zwykle ważą ponad 100 kilogramów. Fantazja kostiumów i zuchwalstwo tych, którzy je noszą, oferują wyjątkowy spektakl na ulicach miast. Warto również wspomnieć o najbardziej efektownych paradach – Cabalgata czyli defilada otwierająca fiestę i Coso apoteosis czyli defilada zamykająca karnawał. Karnawał na Teneryfie przyciąga rzeszę turystów z całego świata, którzy chcą na własne oczy zobaczyć to wyjątkowe widowisko. Podczas karnawału wyspa zamienia się w prawdziwe szaleństwo zabawy, radości, kolorów i tańców. Warto w tym okresie zarezerwować hotel z większym wyprzedzeniem a przede wszystkim nastawić na dobrą zabawę:).

Zdjęcie główne: elpais.com

Zarezerwuj hotel w okolicy>>Booking.com

 

Znajdź bilety na najlepsze atrakcje na Teneryfie>>

 

Zobacz także:

➤   LA TOMATINA – bitwa na pomidory

➤   Las Fallas w Walencji – Święto Ognia

➤  SAN FERMIN – gonitwy byków w Pampelunie

➤  Hogueras de San Juan – największe święto w Alicante

 

2 KOMENTARZE

  1. Można powiedzieć ,że nigdy nie byłem w Hiszpanii bo parogodzinny pobyt się nie liczy, a zawsze właśnie kojarzy mi się z zabawą . Dużo rzeczy nie wiem choćby właśnie o karnawale co jest dla mnie ciekawostką . Pora chyba jednak zawitać tam na trochę dłużej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here