Wybitny reżyser Pedro Almodóvar powrócił z kolejnym dziełem i to oczywiście w doborowej obsadzie. Otóż w produkcji “Ból i blask” (Dolor y Gloria) możemy zobaczyć wspaniałą grę Antonio Banderas i Penélope Cruz.

Produkcja reżysera dorobiła się już wielu nagród tj. Złota Palma dla najlepszego aktora – Antonio Banderas czy nagroda Goya za najlepszy scenariusz, muzykę i montaż. Nominowany został do największych międzynarodowych nagród tj. Oscar czy Złoty Glob. Ponoć jest to najbardziej intymny i osobisty film hiszpańskiego mistrza. Bez wątpienia pochwała należy się dla Antonio Banderasa. Powyższa rola hiszpańskiego aktora jest uważana przez krytyków za jedną z najlepszych w jego karierze.

Streszczenie filmu “Ból i blask”

Antonio Banderas wciela się w rolę hiszpańskiego reżysera filmowego Salvadora Mallo, który nie jest w najlepszej formie. Historia pokazuje różne doświadczenia głównego bohatera, takie jak dzieciństwo w latach 60., kiedy wraz z rodzicami wyemigrował do Paterny, miasta w Walencji w poszukiwaniu dobrobytu. Jego pierwsze pragnienia, relacje z matką (w tej roli Penelope Cruz), pierwsza miłość w latach 80. Porusza też wątki utrzymującego się kryzysu twórczego, pustki oraz samotności. W odzyskaniu swojej przeszłości Salvador odczuwa pilną potrzebę jej opowiedzenia, a w tej potrzebie znajduje również swoje zbawienie. W filmie “Ból i blask” Pedro Almodóvar jak w większości swoich dzieł dopieścił takie elementy jak bogate w szczegóły plany, kostiumy, doskonale zaaranżowane przestrzenie. To wszystko tworzy imponujący efekt a przede wszystkim doskonale kino.

Zdjęcie główne: rtve.es

 

Zobacz także:

➤  Filmy kręcone w Hiszpanii – TOP5

➤  Hiszpańskie hity 2019 roku – TOP10

➤  Dom z papieru ┃ La Casa de Papel – hiszpański hit Netflix

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here