GILDA – film z Natalią Oreiro

0
1390
Gilda

Natalia Oreiro, która zyskała popularność głównie za sprawą roli Milagros w serialu “Zbuntowany Anioł” pojawiła się w innej odsłonie. Wszystko za sprawą filmu “Gilda” w reżyserii Lorena Muñoz.

Film „Gilda” (oryg. „Gilda. No me arrepiento de este amor”) opowiada historię argentyńskiej piosenkarki i kompozytorki cumbii Myriam Alejandry Bianchi, pod pseudonimem Gilda. Jest to biografia artystki, która w Argentynie stała się legendą i na zawsze pozostanie w sercach swoich fanów. Dodatkowym walorem filmu jest wybitna postać jaką stworzyła Natalii Oreiro, która zagrała jedną z najlepszych ról w swojej karierze.

„Gilda” był debiutanckim filmem fabularnym Loreny Muñoz ponieważ Argentyńska reżyserka i producentka, specjalizuje się w produkcjach dokumentalnych. Podjęła się pracy nad tą produkcją za namową Natalii Oreiro.

Streszczenie

Bohaterką filmu jest trzydziestoletnia kobieta, Alejandra Bianchi, która postanawia odmienić swoje życie. Artystka, odpowiadając na ogłoszenie w gazecie, zgłasza się na przesłuchanie do zespołu szukającego wokalistki. Alejandra rozpoczyna swoją drogę muzyczną pod pseudonimem Gilda a dzięki wspaniałemu głosowi zapisuje się w historii argentyńskiej muzyki, bijąc rekordy popularności. Cztery lata później jej karierę kończy tragiczna śmierć.

Film opowiada historię o tym, jak Miriam Alejandra Bianchi przeszła przez wiele rozczarowań, poświęceń i samotności, aby w końcu osiągnąć swój muzyczny cel. Jej muzyka na zawsze pozostawi ślad w twórczości artystów z różnych pokoleń i stylów muzycznych, zapraszając do dialogu ponad podziałami.


Premiera – 2016r.

Produkcja – Argentyna, Urugwaj

Reżyser: Lorena Muñoz

Obsada: Natalia Oreiro – Gilda, Diego Cremonesi – Rey, Lautaro Delgado – Raúl, Daniel Valenzuela – Waldo, Paula Grinzpan – Enfermera.

Znajdź bilety na najlepsze atrakcje turystyczne w Hiszpanii!

 

Zobacz także:

➤  Maria z przedmieścia (1995) – kultowy serial z Thalíą

➤  Brzydula (1999) – serial wszech czasów

➤  ZBUNTOWANY ANIOŁ – latynoski serial który podbił Polskę

➤  ESMERALDA – meksykański serial lat 90′

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here