Upiorna wyspa lalek w Meksyku (Isla de las Muñecas)

0
1948
wyspa lalek

Nad brzegiem kanałów Xochimilco, na południe od Mexico City znajduje się jedna z najstraszniejszych atrakcji turystycznych na świecie – Wyspa lalek (la Isla de las Muñecas). Dlaczego to miejsce tak przeraża?

Wyspa wypełniona jest setkami, wiszących, pozbawionych głów, kończyn, rozkładających się lalek wyglądających jak z horroru. To ciekawe miejsce staje się coraz bardziej popularną atrakcją turystyczną w Meksyku. Wyspa lalek przyciąga ludzi o mocnych nerwach, łowców duchów czy poszukiwaczy przygód z całego świata. W 1987 roku Xochimilco zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, co znacznie podniosło poziom turystyki w tym regionie. Historia o tym, jak wyspa została opanowana przez lalki, jest bardzo intrygująca.

wyspa lalek
Wyspa lalek (Isla de las Muñecas)

Mroczna historia Wyspy lalek

Jak głosi legenda, w latach pięćdziesiątych XX wieku meksykański mężczyzna Don Julian Santana Barrera znalazł zwłoki utopionej dziewczynki. Mężczyzna miał wyrzuty sumienia, zastanawiając się czy mógł zapobiec tragedii. Chwilę później znalazł unoszącą się w pobliżu lalkę, która najprawdopodobniej należała do dziewczynki i powiesił ją na drzewie. Niektórzy twierdzą, że był to wyraz szacunku dla zmarłej dziewczynki, inni, że chodziło o ochronę przed nią i uspokojenie jej ducha. Istnieją również teorie, że mężczyzna chciał ochronić ducha dziewczynki przed innymi demonami.

Niezależnie od tego, która z teorii jest najbardziej prawdopodobna, Don Julian Santana zaczął kolekcjonować i wieszać setki lalek na drzewach. Ostatecznie mężczyzna przekształcił całą wyspę w rodzaj dziwacznej i przerażającej, pełnej lalek krainę czarów. Santana nie próbował naprawiać lalek, tylko umieszczał je z brakującymi oczami i kończynami, bardzo często pokryte były brudem czy pleśnią.

Miejscowi ludzie uważają, że lalki poruszają się, mrugają i odwracają głowy, aby obserwować odwiedzających, którzy przechadzają się po wyspie. Oryginalna pierwsza lalka, wraz z kilkoma innymi „ulubionymi” lalkami Santany, została umieszczona w kapliczce w szopie na wyspie. W 2001 roku zostało znalezione ciało utopionego Don Juliana Santany w tym samym miejscu, w którym zmarła dziewczynka.

Znajdź bilety na najlepsze atrakcje turystyczne w Xochimilco!

 

Zobacz także:

➤  MACHU PICCHU (Peru) – zaginione miasto Inków

➤  SALTO ANGEL (Wenezuela) – najwyższy wodospad świata

➤  HUACACHINA – Oaza na środku pustyni w Peru

➤  Różowa Laguna i Flamingi- w Las Coloradas w Meksyku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here