Dom z papieru ┃ La Casa de Papel – hiszpański hit Netflix

0
9462
Dom z papieru

Seriale w serwisie Netflix cieszą się ogromnym uznaniem na całym świecie jak i również w Polsce. Jednym z najpopularniejszych i z największą oglądalnością okazał się serial hiszpański Dom z papieru (La Casa de Papel). Nikt się nie spodziewał iż serial o napadzie na mennicę hiszpańską wzbudzi tak ogromne zainteresowanie.

Dom z papieru swoją premierę miał w 2017 roku. Już na początku kwietnia ukaże się czwarty sezon. Serial wciąga już po pierwszym odcinku, intrygując widza tym w jak doskonały sposób dopracowany jest plan napadu. Uwagę przyciąga również interesująca postać tajemniczego mężczyzny, który ukazany jest pod pseudonimem Profesor.

Streszczenie

Dom z papieru opowiada o napadzie ośmiu zamaskowanych przestępców na hiszpańską mennicę narodową. Mózgiem całej operacji jest tajemniczy mężczyzna zwany Profesorem, który zwerbował do napadu odpowiednich specjalistów. Każdy członek grupy był wyspecjalizowany w innej dziedzinie. Profesor przygotowywał członków napadu przez kilka miesięcy, opracowując najmniejszy detal skoku i późniejszej ucieczki.

La Casa de Papel imponuje niezwykłym dopracowaniem każdego elementu napadu co czyni serial niezwykle interesującym i zaskakującym. Sposób w jaki Profesor manipuluje bezradną policją, robi ogromne wrażenie a widz czeka z niecierpliwością jak potoczą się dalsze losy zamaskowanej grupy przestępców. Dodatkowo fabuła skupia się również na poszczególnych bohaterach serialu, przedstawiając ich historie i rozterki. Widzowie mogą także zobaczyć przygotowania do skoku, to jak bardzo ten plan był dopracowany i jak ogromną inteligencją wykazał się szef grupy – Profesor. Nie obyło się oczywiście bez komplikacji, niedomówień dzięki czemu serial trzymał jeszcze bardziej widza w napięciu.


Emisja serialu – (2017-       )

Produkcja – Hiszpania

Serial dostępny na platformie Netflix

Muzyka tytułowa – Cecilia Krull – My life is going on

Reżyser: Jesús Colmenar, Alex Rodrigo, Alejandro Bazzano, Miguel Ángel Vivas, Javier Quintas

Obsada:

Álvaro Morte  –  Profesor

Úrsula Corberó  –  Tokio

Paco Tous  –  Moskwa

Alba Flores  –  Nairobi

Miguel Herrán  –  Río

Pedro Alonso  –  Berlin

Jaime Lorente – Denver

Darko Peric – Helsinki

Roberto García Ruiz –  Oslo

Itziar Ituño  –  inspektor Raquel Murillo.

Zdjęcie główne: Netflix

 

Zobacz także:

➤  Filmy kręcone w Hiszpanii – TOP5

➤  Hiszpańskie hity 2019 roku – TOP10

➤  Thalía – latynoska diva

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here