Telefèric de Montjuïc │Kolejka Linowa w Barcelonie

2
5466
kolejka linowa Barcelona

Barcelona to miasto wypełnione po brzegi atrakcjami turystycznymi. Nic dziwnego więc, że przez cały rok przeżywa prawdziwe oblężenie turystyczne. Znajdziemy tu takie zabytki jak Sagrada Familia, Casa Milá czy Casa Batlló, które stworzył słynny Antonio Gaudí. Jednak oprócz doskonałej architektury, turyści nie mogą narzekać na brak innych atrakcji. Jedną z nich jest podniebna podróż kolejką linową na szczyt wzgórza Montjuïc.

Kolejka linowa (Barcelona) jest jednym ze sposobów aby dostać się na wzgórze Montjuïc. Nie bez powodów to ciekawe miejsce jest tak oblegane turystycznie ponieważ kryje w sobie wiele atrakcji turystycznych. Położone jest na wysokości na wysokości 173 m n.p.m. a więc doskonałym sposobem jest wjazd kolejką linową Telefèric Montjuïc. Oczywiście oprócz zabytków i atrakcji jakie będzie można zobaczyć na szczycie Montjuïc to przeżyjemy niezapomnianą podniebną wyprawę, obserwując piękne widoki Barcelony. Trzeba przyznać, że widok z lotu ptaka na port, morze i miasto jest imponujący. Chętnych jest wielu, zwłaszcza w sezonie letnim, aczkolwiek plusem jest to, że wagoniki kursują wahadłowo, dość często zabierając po kilka osób. Wagoniki są zamykane dając komfort i bezpieczeństwo przejazdu.

 

Kolejka linowa w Barcelonie posiada trzy stacje: stacja pierwsza – Parc de Montjuïc, stacja druga – Castell de Montjuïc i stacja trzecia – Mirador de l’Alcalde. Każda ze stacji charakteryzuje się innymi atrakcjami z którymi warto się zapoznać i zwiedzić.

Kup bilet online>>

Parc de Montjuïc

Na pierwszej stacji można zwiedzić takie ciekawe miejsca jak Narodowe Muzeum Sztuki Katalonii (Museu Nacional d’Art de Catalunya), które znajduje się w Palau Nacional. Można tu obejrzeć interesujące zbiory sztuki średniowiecznej w Europie. Kolejnym miejscem godnym uwagi jest Fundacja Joana Miro (Fundació Miró) poświęcone twórczości katalońskiego malarza i rzeźbiarza Joan Miró. Warto odwiedzić także muzeum Poble Espanyol. Jest to miejsce wybudowane specjalnie na Międzynarodową Wystawę w Barcelonie – EXPO, organizowaną w 1929r.

kolejka linowa Barcelona

Castell de Montjuïc

Na kolejnej stacji możemy zwiedzić jeden z największych zabytków w tej okolicy – Zamek na wzgórzu Montjuïc (Castell de Montjuïc). Obiekt ma ogromne znaczenie historyczne dla Barcelony a powstał na początku XVII wieku. Twierdza była kilkukrotnie niszczona w czasie walk lecz w późniejszym okresie została odbudowana i dzięki temu dziś można ją podziwiać i zwiedzać.

Mirador de l’Alcalde

Na tej stacji można nacieszyć oko wspaniałą panoramą na port w Barcelonie (Port Vell) z punktu widokowego Mirador de l’ Alcalde. Dodatkowo warto udać się do mieszczących się tam ogrodów botanicznych, które są znane w całej Europie. Znajdziemy mu mnóstwo egzotycznej roślinności, wśród której można na chwilę odpocząć i nabrać sił przed dalszą wędrówką po Barcelonie.


Informacje praktyczne:

Telefèric de Montjuïc │Kolejka Linowa (Barcelona)

Są dwie możliwości zakupu biletów, w jedną stronę lub w obie strony, w zależności od prezencji – KUP BILET ONLINE

Kolejka Linowa (Barcelona) kursuje w różnych godzinach w zależności od pory roku. Styczeń – Luty od 10:00 do 18:00, Marzec – Maj od 10:00 do 19:00, Czerwiec – Wrzesień od 10:00 do 21:00, Październik od 10:00 do 19:00, Listopad – Grudzień od 10:00 do 18:00.

Strona internetowa: telefericdemontjuic.cat

Zdjęcie główne: telefericdemontjuic.cat

Zarezerwuj hotel w okolicy>>Booking.com

Znajdź bilety na najlepsze atrakcje turystyczne w Barcelonie!

 

Zobacz także:

➤  PARK GÜELL (Barcelona) – ogród marzeń Antoniego Gaudiego!

➤  JARDÍN CANARIO – największy ogród botaniczny w Hiszpanii!

➤  MIASTO SZTUKI I NAUKI (Walencja) – Ciudad de las Arte y las Ciencias!

➤  LLORET DE MAR – kurort na Costa Brava!

 

 

2 KOMENTARZE

  1. W Hiszpanii zaliczyłam na razie tylko Teleférico w Madrycie. Tylko, że tutaj nie ma żadnej górki – kolejka wywozi Cie z miasta w środek parku Casa de Campo. 😀 Za to z niezłym widokiem na panoramę Madrytu z Pałacem Królewskim na czele.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here